Decentrala Sastanak

Zapisnik sa danasnjeg sastanka je objavljen na https://wiki.dmz.rs/en/decentrala/sastanci/sastanak16072023

1 Like

E ispravka isto, kod anona je 4k rsd isto.

A takodje jer je ostalo jos tacaka ajmo da zakazemo jos jedan sastanak sada za recimo dve nedelje.

Sledeci sastanak Decentrale
  • 02.08. - Sreda
  • 03.08. - Cetvrtak
  • 04.08. - Petak
  • 05.08. - Subota
  • 06.08. Nedelja
0 voters

Vreme sastanka, kao i po prosloj anketi je 18h.

Inace, a to stavljam i kao tacku dodatnu za sastanak, da treba da imamo fiksne sastanke sa fiksinim vremenom i mestom. Predlog na dve ili tri nedelje, DC Krov u 18h. Doprinosi inteziviranju akcija i svemu sto Decentrala zeli da uradi. Ovako da pravimo ankete kada se ko od nas seti mi nema smisla i gubi se potencijal koji imamo. Ovo su okvirni razlozi vise cu izloziti na sastanku kada dodjemo do te tacke.

I naravno stavljajte jos tacaka, podeseno je zatvaranje ankete da ispostuje pravilo koje imamo da tacka mora biti najavljena 7 dana ranije od objave datuma sastanka.

Sad sam pitao anonionmana da potvrdi, nije. Dao je tih 4000 na sastanku za kiriju ovaj mesec.

Stavljam tacku:

  • finansije, pogotovo kripto. da znamo sta imamo i koliko i da okacimo na sajt te adrese itd.
1 Like

Ako mozete da me nazovete kad bude, makar da vas vidim na kratko kao gomilu :slight_smile:

1 Like

Po anketi za sastanak smo odlucili da bude 6.8. u nedelju, DC Krov od 18h. Svi su dobrodoli, vidimo se :smiley: Tacke ostaju one koje nismo prosli proslog puta i ova nova za finansije. Nove tacke mogu se ostaviti do 7 dana pred sastanka, po dogovoru, dakle do 30.7. pa koje ne stigenmo da diskutujemo prelaze na sledeci sastanka itd.

Tacke:

  • Planovi za dalje prosirenje
    • Zapocinjanje slicnih organizacija u drugim gradovima
  • Sta je Decentrala?
    • Pokret ili mesto (da li moze biti vise Decentrala?)
  • Nastavak diskusije o saradnji i donacijama
  • finansije, pogotovo kripto. da znamo sta imamo i koliko i da okacimo na sajt te adrese itd.
2 Likes

Dodajem tacku:

  • online deo, da bi vise ljudi moglo da se ukljuci koji su van Beograda i ne mogu da prisustvuju desavanjima ovde
2 Likes

Predlog za tacku na sledecem sastanku:

  • Ubacivanje novih clanova da ne zahteva prethodno najjavljivanje za tacku, da bi clanovi mogli na licu mesta ubaciti nove clanove koji su dosli

Predlog tacka:

  • Dodavanje u statut da ne saradjujemo sa politickim strankama ni na koji nacin (nismo stranka)

  • Dodavanje u statutu da ne prodajemo proizvode ni usluge (nismo kompanija)

  • Odluke donesene na proslim sastancima koje nisu jos uvek sprovedene

Predlog tacke:

  • Dodavanje u statut da ne saradjujemo sa bezbednosnim i sudskim organima (policija, vojska, sud/tuzilastvo, privatno obezbedenje)

da ne sarađujemo sa državom lmao

Tu mi deluje da nam je fokus na delatnost a ne na organizaciju. Jer sa faksevima mi deluje da vecina smatra da je ok, dok sa privatnim obezbedjenjem recimo deluje jako lose.

Pa da, ali faksevi nisu državni organi… Ja sam se malo šalio, svakako se slažem sa sentimentom.

Čisto da ispitam tačnu liniju podele - da li su privatni fakulteti ok?:slight_smile:

1 Like

Ajmo sastanak da se skupimo, razradimo i druzimo :smiley:

  • 8.10. Nedelja
  • 11.10. Sreda
  • 12.10. Cetvrtak
  • 13.10 Petak
  • 14.10. Subota
  • 15.10 Nedelja
0 voters

Vec smo nekako ustalili 18h. i DC Krov. Ako dodje do izmena, npr. DC Krov bude zauzet tada smislicemo nesto.

I da iskoristim priliku da dodam tacku da fiksiramo sastanke, jednom mesecno i odredmo neki dan, npr. zadnja nedelja meseca od 18h u DC Krov.

Posto sam novi clan rado bih se odazvao sastanku da vas sve upoznam! Dolazim iz Novog Sada pa cu najvjerovantije vozom

5 Likes

Strava!

Mojih ¢5: Mislim da sastanci nisu najbolji za “novajlije”, pošto ponekad diskusija može da se oduži. Po meni, idealno mesto za upoznavanje su brzinski govori (aka. lighting talks aka. tehno večeri), pošto je tu zaista akcenat na druženju.

Ali naravno, svi su dobrodošli i na sastanke :smiley:

Kapiram sta hoces da kazes, ali se ne slazem skroz. Slazem se da je tehno vece super desavanje da se upoznamo i druzimo. Samo se na sastanku bas vidi ideja decentrale, zasto radimo stvari kako radimo. I drustveno je jer je otvoreno i ima diskusije i svega. Samo mislim da ljudi nisu navikli na ovakav oblik organizacije i odnosa u drustvu. Sto je opet super jer ce pokupiti iskustva i videti zasto valja ovakav nacin oraganizovanja bolji od onoga na sta smo navikli.

@mcipovic dodji na sta stizes, iz Novog Sada si, mi nismo rasisreni van Beograda, uvek si dobrodosao :smiley: i trebamo raditi na tome sto smo samo u Beogradu, a ne sire :smiley:

1 Like

Naravno, ne želim nikog da odvraćam.

I zapravo se slažem sa tobom u potpunosti da ljudi nisu navikli na organizacije poput Decentrale. I baš zbog toga ne bih želeo da neko stekne utisak o Decentrali samo na osnovu jednog događaja. Složio bih se da je ideja o Decentrali bliža onome o čemu se govori na sastancima nego na većini predavanja. Samo ne želim da se neko razočara i odustane od decentrale zato što je očekivao nekakve tehničke sastanke, a prisustvovao nečemu malo drugačijem (kao što se ja mislim i desilo sa nekim posetiocima).

1 Like