Decentrala Sastanak

Ajde, pa ako ništa drugo tu je piće

Ja danas svejedno dolazim u KC, krov ili prizemlje u 18:00

Ocemo sad da napravimo anketu za sastanak?

    • Ponedeljak 24. April
    • Utorak 25. April
    • Sreda 26. April
    • Cetvrtak 27. April
    • Petak 28. April
    • Subota 29. April
    • Nedelja 30. April

0 voters

    • 18h
    • 19h
    • 20h

0 voters

    • Ljubicica, Gospodar Jovanova 33, Beograd
    • DC Krov, Kraljice Marije 47, Beograd

0 voters

Imajte na umu da mozda ne mozemo u DC Krov ovim terminima, pitacemo ako bude izglasano, ako ne bude slobodno oticiemo u Ljubicicu, ali glasajte za sta god vam vise odgovara.

Sledeci sastanak je u ponedeljak, 24. Aprila u 18h u DC Krovu

3 Likes

Zapisnik sa sastanka je na https://wiki.dmz.rs/en/decentrala/sastanci/sastanak24042023

1 Like

Predlog tacaka za sledeci:

  • grci, javili se ljudi ovde
  • ovo u iz statuta sto pise “u duhu Decentrale” da se izmeni i dopuni sa konkretnim principima
1 Like

Predlog za tacku od il-a:

  • Gitea vs soft serve (imamo razlicite repoe na njima)

Sastanak glasanje za termin:

Datum
  • 23.05.2023.
  • 24.05.2023.
  • 25.05.2023.
  • 26.05.2023.
  • 27.05.2023.
  • 28.05.2023.
  • 29.05.2023.

0 voters

Satnica
  • 18:00
  • 19:00
  • 20:00

0 voters

Mesto
  • DC Krov, Kraljice 47
  • Ljubicica, Gospodar Jovanova 33

0 voters

Termini za sledeci sastanak. Glasanje traje do 15.05. u 00:00 da se ima vremena ako neko hoce tacke da doda, zato su datumi ovako daleko.

Imajte na umu da mozda ne mozemo u DC Krov ovim terminima, pitacemo ako bude izglasano, ako ne bude slobodno oticiemo u Ljubicicu, ali glasajte za sta god vam vise odgovara.

jos tacaka:

  • jezik radionica i dogadjaja
    sada kada se pojavi neko ko ne govori srpski prebacuje se radionica na engleski, tako stoji i na sajtu koliko znam. mislm da ovako ne treba i da treba da stavimo da budu sve na srpskom a kada se unapred zna da ce biti na engleskom da se napise da je na engleskom. moze neko da dodje ko ne zna srpski a u isto vreme moze da bude neko ko ne zna engleski, onda mislim da treba da ipak bude na srpskom, ipak smo lokalna organizacija i vise je pristupacno ljudima ako je na srpskom nego na engleskom. ako se ljudi uzivo na radionici sloze da je ok da bude na engleskom, tj. da ce svi razumeti onda mi je ok samo ne mozemo podrazumevati da svi znaju engleski.
  • definisanje donacija i saradnje:
    • trenutno donacije primamo samo od fizickih lica, mislim da treba da redefinisemo to i da prihvatamo donacije i od pranih lica koji su zasnovani na principima kao nasim(da imaju nezavisno finasiranje ugrubo, vise na sastanku uzivo bih ovo obrazlozio)
    • da definisemo saradanju i sa kim saradjujemo a sa kim ne saradjujemo. za ovo bi bilo po istom principu kao i donacije. saradnja je drugaciji vid donacije, npr. nije doncija da na micro$oft zove da drzimo cryptopraty na nekoj njihovoj konferenciji ali to treba odbiti, to je samo banalan primer

Sastanak ce se odrzati u sredu (24. maja) od 18h do 20h u prostoriji pored glavne sa projektorom, tkv. kancelariji, gde stoji kauc i TV.

3 Likes

Mislim da je vreme za jos jedan sastanak, mozda nemamo mnogo tacaka, ali mislim da je diskusija uvek korisna. Proslo je mesec dana od prethodne i mozemo poceti da planiramo za dve nedelje.

Sa obzirom da uglavnom biramo isto vreme uvek i prostor (bar ima smisla da je Krov), mozemo ovog puta samo glasati za datum. Pitao sam unapred Krov u telegram grupi, koji dani su slobodni. Takodje da ne bi oduzimali termine od redovnih radionica, ostaje nam samo tri opcije u drugoj nedelji Jula.

Mislim da mozemo ovako da probamo da glasamo za termin, ako se ne slazete, recite.

    • Sreda 12. Jul
    • Cetvrtak 13. Jul
    • Nedelja 16. Jul

0 voters

Predlazem da bude u 18h u DC Krovu.

Imamo mesec dana da predlozimo tacke, pa cu predloziti neke:

  1. Planovi za dalje prosirenje
  • Reklamiranje za pridobijanje vise clanova (plakati, grafiti, stikeri, na kojim lokacijama …)

  • Moguce nove lokacije gde bi dodatno organizovali dogadjaje (napolju, skc, pitati jos fakseva)

  • Zapocinjanje slicnih organizacija u drugim gradovima

  1. Sta je Decentrala?
  • Pokret ili mesto (da li moze biti vise Decentrala?)
  1. Nastavak diskusije o saradnji i donacijama
  1. Logo i dizajn sajta
1 Like

Ja bih dodao i finansijski deo, tj način da nekako podsećamo ljude da doniraju ako mogu nešto na mesečnom nivou za račune.

1 Like

Mozemo i diskutujemo o izuzetku za hostovanje servera za igrice da ne budu iskljucivo FOSS

1 Like

jos jedna tacka:

Da li da podsticemo ljude da dele Decentralu na drustvenim mrezama

1 Like
2 Likes

Sastanak je u nedelju 16. Jula u 18h u DC Krovu. Svi su dobrodosli, vidimo se!

6 Likes

Automatically bumped 26 mins ago

Manually bumped now