Plan za Oktobar

Sta cemo za oktobar? Pocinje nova skolska godina na faksevima. Trebalo bi slati mail opet na naucniklub@matf.bg.ac.rs da drzimo na matfu i mozda kontaktiramo neku studentsku organizaciju na ETFu.

Linux intro:

  1. instalacija

  2. osnovne komande

  3. instalacija dodatnog softvera

  4. python3

  5. git, GitHub

  6. ssh

Ovo bi bio moj predlog jer znam šta sam ja kao brucoš morao sam da naučim.
Ovde ima mnogo da se prica:
instalacija linuxa je 20min,
Osnovne komande su 30min,
Instalacija dodatnog softvera je 15min,
Python3 osnove da se snađu je 15min,
Git, GitHub je 30min,
SSH je 30min.
Sve skupa 2h i 20min

I korisno bi bilo da im na kraju ostavimo negde sve to što smo prošli da mogu da se podsete.

1 Like

Defitivno na faksu prvo mozemo Linux install day, to su i trazili.

Pomazemo im da instaliraju pa ako ostane vremena i volje mozemo im pokazemo komande i ostalo. Mada verujem da ce biti 30ak ljudi na Linux install day pa ne verujem da cemo stici.

Posle mozemo sve ovo odjednom sledeci vikend, kao nastavak kad smo im instalirali Linux. Mozda mozemo sve da nazovemo nekako, “Linux terminal” ili tako nesto.

Inace sam zapisao ove radionice da nismo jos drzali:

libreboot radionica
vim radionica

Cak ni git nismo drzali u krovu jos.

2 Likes

Kaze djole da moze da drzi audio radionicu posle 10. oktobra

Sta kazete na dogadjaj razmene knjiga? Mogu i CD-ovi i USB-ovi. Sve u svemu offline razmena podataka. Da li bi to bilo zanimljivo?

4 Likes

Ja bi cak dalje isao i ne samo iz Mathematickog faxa ljude trazio, ima sigurno dosta interessa za the theme i kod druge nauke ili kod jurista ili Journalista, nebi reklamu za decentralu samo maljim specificnom krugu drzao. Jel imate u raznim hodnikama nesto gde studenti citaju ? Studentska zajednica itd. tamo bi okacijo poster svakog meseca sa themama.

Da, kacio sam i na drugim faklutetima. Matematicki je samo zato sto tu vec imamo kontakt, treba nam kontakt za druge fakultete.

(Attachment OpenPGP_0x938920E709EEA32A.asc is missing)

(Attachment OpenPGP_signature is missing)

1 Like

Ja bih hteo da prijavim predavanje: Šamirov algoritam za deljenje tajni (aka. SSS). Bilo kad tokom oktobra mi odgovara

Ako bude zainteresovanih, mogu održati ponovo radionicu šejdera. Ovo bi bilo dobro da se napravi na MATF-u

3 Likes

Super, izaberi samo termin, sve odgovara, cim nema nista prijavljeno.

Oce neko drugi da salje mail naucnom klubu ovaj put, da ne bude da samo ja znam kako da ih kontaktiram?

Može drugi oktobar za SSS.

Mislim da je OK da ti nastaviš da pregovaraš sa NK, pošto si već bi u kontaktu. Ali ako ti je cimanje, mogu i ja da im se javim.
Što se tiče programiranja šejdera to bi bilo da se održi tokom vikenda, na primer 7. 10.

Hej pitaju nas iz Krova da li je ok da ustupimo 10. oktobar za neki drugi dogadjaj.
Znam da neki vole ovaj kontiuitet, da znaju ljudi da uvek imamo ponedeljak i utorak nesto da mogu samo da dodju.

Da li vam je to ok?

  • Da
  • Ne
0 voters
  • 2, PON, Šamirov algoritam za deljenje tajni :shushing_face:
  • 3, UTO Hackathon :nerd_face:
  • 9, PON Lighting talks :zap:
  • 10, UTO Bez događaja :cry:
  • 16, PON Audio radionica :notes:
  • 17, UTO Libreboot :deer:
  • 23, PON TOR :onion:
  • 24, UTO Cyber security igra :black_joker:
  • 30, PON ??
  • 31, UTO ??

Bilo bi dobro da da damo definitivne odgovore, barem za prvu polovinu meseca. Tako onda možemo da popunjavamo Events listu koja pri kraju meseca bude prazna

1 Like

Moze tehno vece i hackathon uvek bez pitanja, posto nema specificnog predavaca.

3, UTO Hackathon

9, PON Tehno vece - LIghting talks

17, UTO Libreboot

Mozda mozemo i blender da najavimo da se igramo, pa mozda stigne i metasupermatizam da nam pomogne. Sad cu ga pitam

2 Likes

23, PON Tor, Onions, Relays

Da prijavim radionicu koja ide malo detaljnije o Toru

5 Likes

Potvrdjeno za Audio radionicu 16.-og

2 Likes

Dodao u listu.

Još čekam odgovor od Naučnog kluba. Ponudio sam im Linux install day i Radionicu šejdera. Ti događaji će verovatno biti tokom vikenda

2 Likes

Ako ima slobodan termin ja bih mogao jednu Cyber security igru sa kartama da pokazem I da jednom vece igramo.

4 Likes

Ima jos 24 UTO, 30 PON i 31 UTO. Oces 24.-og tu igru? Kako da se zove dogadjaj?