Plan za Novembar 2024

Lightning talks mozemo ubaciti bilo kad u toku meseca, ali moj predlog je da to bude u prvoj polovini meseca. Jer tad se uglavnom rode neke ideje za predavanja za sledeci mesec, pa da ljudi imaju prostora da kroz tu drugu polovinu rezervisu termine na vreme.

1 Like

Znaci za sad sastanak Decentrale, @venmo sa sistemd, @Goodv1bes sa sec 101(javio se za 18. Nov), @fram3d sa Sysadmin obukom, jedan termin za radionicu popravki starih doniranih racunara i lightning talks. I da, @_il nam je juce pomenuo da bi mogao da odrzi predavanje o tastaturama. Napisite koji termin bi vam odgovarao od slobodnih, da polako pocnemo da popunjavamo listu.

1 Like

Ja glasam za joĆĄ jedan LAN party u Novembru, sad smo se lepo zagrejali :slight_smile: A i muzički jam nam je bio baĆĄ uspeĆĄan, vredelo bi ponoviti, mada to moĆŸe da bude i van Decentrala termina.

A i ja bih isto hteo da drĆŸim neko C/C++ predavanjce “ne boj se pointera” npr haha, poĆĄto ima zainteresovanih.

4 Likes

Moze 19. do 26. (poslednja 3 termina) ako je ijedan slobodan.

2 Likes

Daaaaaa za oba!!!

1 Like

Ja cu onda i sysadmin vezbe jedne i RSA predavanje u Novembru da prijavim, kad god

3 Likes

Koji bi bio pun naziv dogadjaja?

Preliminarna lista dogadjaja za mesec Novembar:

  1. PON Sysadmin VeĆŸbe

  2. UTO SYSTEMD - da, ne, zaĆĄto ne i alternative

  3. PON Lightning talks

  4. UTO Don’t be afraid of pointers

  5. PON Intro to Security Auditing

  6. UTO RSA

  7. PON Hardverski Hackaton

  8. UTO Tiny Keyboards Explained - 28 keys are enough

Trebalo bi jos ubaciti i sastanak Decentrale u raspored. Bas juce smo pominjali kako je jedan od nasih uspeha sto su se termini ponedeljkom i utorkom ustalili i sto ljudi samo dodju tada jer znaju da ce biti neko predavanje. Anketa za sastanak Decentrale kaze:
Sastanak bi se odrzao u ponedeljak 04.11. u 19h, i ne bi se odrzavao u Krovu. Time napravili presedan, tako sto nikoga ne bi bilo u Krovu u vec ustaljenom terminu.
Moj predlog je da, za sastanak Decentrale, iskoristimo termin koji nam je ustupio MATF, u sredu 06.11. od 18h do 20h u prostorijama MATF-a u ulici Svetog Nikole. Taj termin po anketi ima po pet glasova, ali ako nekome ne odgovara, mozemo da smislimo nesto drugo. Jos uvek cekamo konacan odgovor MATF-a za te termine sredom, javljam vam cim odgovore.

P.S. Ako odgovor bude potvrdan mozemo planirati jos cetiri dogadjaja za Novembar, dogadjaji koji su na ovoj listi ne moraju biti ponedeljkom i utorkom vec se mogu premestiti i u sredu, a dogadjaji koji nisu na spisku mogu se ubaciti u ovim vec ustaljenim terminima. Sve je fleksibilno, bacajte predloge/zamerke/sugestije do sutra/prekosutra. Tada cu vrv imati i odgovor MATF-a i napraviti konacnu listu dogadjaja za sledeci mesec.

nadam se da cemo imati dovoljno vremena da predjemo sve za to vreme, bojim se da je 2 sata malo

ja nisam nikako za matf i plus ima vremensko ogranicenje, iako obicno traju dva sata kasni se uvek

pre krova smo se samo nalazili u nekim kaficima koje neko predlozi, ona ljubicica je bila ok jer nije bilo preglasno tamo

Da, slazem se sa vama @vuk i @venmo. Dva sata je okej vremenski okvir za neko predavanje, ali moze da bude problem za ovaj sastanak. Ako bi sastanak bio u toj “Ljubicici”, bilo bi lepo da se rezervisu stolovi, bar dva stola.
Meni je sreda okej, a predpostavljam i vama dvojici jer nije bilo zamerki na vreme sastanka?

28 keys are enough - tiny keyboards explained

1 Like

Ta ljubičica je zatvorena, moĆŸda su se preselili negdje drugo