Plan za Novembar 2024

Imali smo svasta novo i zanimljivo ovog meseca, a dobili smo i nove inspiracije za dogadjaje u sledecem. Ajmo da ih nabrojimo ovde pa da odlucimo datume :slight_smile:

Klasicni termini su:

4. PON

5. UTO

11. PON

12. UTO

18. PON

19. UTO

25. PON

26. UTO

Naravno moze i u drugim, ali ove uvek popunjavamo :slight_smile:

1 Like

Lightning talks

2 Likes

@cybrid i ja smo se dogovorili da 13. novembra odrĹľimo hackathon za events page DC krova. Ovo je delimiÄŤno vezano za Decentralu, ali mislim da moĹľe u kalendar.

Jedan deo će biti rad na sajtu (Go+Postgres je trnutni stack, ali možda ubacim (P)react za neke forme), a drugi deo će biti dodavanje samih organizacija/eventova. Mislim da će najviše biti zahteva za doradu CSS-u, jer ja baš nemam inspiracije za neki kreativan i funkcionalan dizajn. Ali biće i mnogo nekih drugih ideja za implementaciju (mapa sa događajima, dizajn API-ja, statistika…)

2 Likes

Ja dva predavanja da prijavim, odrzao bih jedno u novembru a oba bih samo ako ostane slobodan termin, inace ide u decembru.

Predavanja i diskusije (PID) su:

  • systemd ~ da, ne, zasto ne i alternative
  • ne treba nam javascript (toliko)

prica traje oko pola sata svaka posle diskusija/razgovor naravno :smiley:

5 Likes

Trigerovao si me sa oba naslova :sweat_smile:

3 Likes

flamewar xD a dobro bice diskusija, nije dogma nista

1 Like

Izgleda ostajem jos u zemlji, taman odradimo onaj sec 101. Najbolje tamo sredinom meseca, mozda 18…

3 Likes

E pricali smo na proslom sastanku o saradnji sa drugim organizacijama i zbog unutrasnjih problema krova i zbog sumnje da su iskoristili saradnju sa nama oko radija da dobiju novac od projekta, odlucili smo da ne saradjujemo sa njima vise nego sto moramo neko vreme.

Ovo je bio strateski sastanak, pa nije tako formalan, ali mozda bi bilo pametno pauzirati to i staviti to kao formalnu tacku za sledeci sastanak, koji mozemo odrzati do novembra ili pocetkom novembra.

2 Likes

Napravicu post vezano za lockpicking, necu da preterujem sada i uradim dva predavanja u jednom mesecu. Mogu opet kao u hacklab-u da odrzim kratak workshop. Narucio sam par pick setova, a imam puno katanca i brava. Pa da imate i to u vidu. Mozda mozemo eventualno i neko takmicenje da napravimo posle :slight_smile:

Ostavicu tu opremu da imamo za decentralu!

4 Likes

Sad sam saznao sa sigurnoscu da je radio krov projekat finansiran od strane nekog NGO ili fonda, mislim da je EU fond neki u pitanju. Izbrisao sam ga sada sa nasih servera, ukljucujuci i forum krova. Smatram da nije u duhu Decentrale da se takve stvari rade i ja sam licno izgubio poverenje u motive iza njihovih projekata.

Ja mislim da ne bi trebalo ni da radimo na ovoj event stranici, jer je moguce da se i za njega dobija neki projektni novac.

Posto ovaj slucaj mi ne deluje da je bilo u manjku komunikacije, posto jesam direktno pitao nakon sto sam cuo da je dobijen novac za neki radio projekat i receno mi je da krov i radio krov nema nista sa tim, ne mogu da verujem ni u buduce tvrdnje.

Pisacu detaljnije o tome u odvojenom postu.

4 Likes

pa ajmo onda sastanak neki to nisu male stvari niti odluke

3 Likes

slazem se
mislim sve je vec izbrisano nepovratno, ali svakako moramo na sastnaku o ovome

Kako ovog meseca nismo uspeli da nadjemo termin za sastanak Decentrale predlazem da prvi termin u Novembru rezervisemo za sastanak Decentrale, i ako je moguce, dan-dva nakon naseg sastanka, ugovorimo sastanak sa svim organizacijama Drustvenog Centra Krov. Sta mislite da imamo sastanak 5. Novembra, a 6. Novembra da rezervisemo neki slobodan termin za zajednicki sastanak?

2 Likes

Veoma zainteresovan!:v: :slight_smile:

Ja nemam nista protiv, mozemo i anketu za termine za sastanak, ali nije strogo neophodno, dok god se javi bar nedelju dana unapred.

Slazem se! Pod hitno da bih presli detalje od ovog “incidenta” i da bih jos malo pojasnili ljudima duh i cilj same decentrale. Naravno i druge tematike su dobrodosle

1 Like

Mozemo jedne ili dve sysadmin vezbe gde svi mogu da donesu svoj server i namestaju na njemu uz pomoc ostalih. Rado bih pomogao oko toga

6 Likes

I’m in.

Ostaviti termin za radionici sklapanja racunara od viskova kojih imamo za ljude koji nemaju a mozda im treba.

Ovo moze da Bude dobrotvorna akcija I prikupljanja komponenti ko ima viska za sastavljanje za one kojima treba.

Nesto slicni postoji u Americi I zove se FreeGeek https://www.freegeek.org/

1 Like

Moze, super. Vec smo krenuli sa tim sad na ovoj izlozbi sa ULUSom, to nam je prijavljeno za sledeci petak posle 18h na novom beogradu.

Pricao sam i sa ovima iz samoobrazovanog univerziteta sto organizuju besplatni bazar i imali su ideju da sledeci bazar kad organizuju i mi se prikljucimo sa takvim dogadjajem popravke i deljenja kome treba.

3 Likes