Decentrala Sastanak

Slazem se skoro sve.

Svi su rekli da je moj postupak bio previse brz i da sam trebao pitati ostale prvo. Razmisljao sam i sam o tome da pokrenemo glasanje oko ovoga i smatrao sam svakako da cemo pricati na sastanku o ovome, medjutim idalje sam se odlucio da to uradim odmah. Mislim da je najbolje da neke detalje mog razmisljanja ove odluke objasnim uzivo na sastanku, mada mogu mozda delimicno i ovde pre sastanka.

Svakako otvoren sam da priznam da sam pogresio, ako tako smatrate nakon sto objasnim svoje razmisljanje na ovu temu. Naravno i sta god misli vecina da je najbolje za ubuduce sto se svega tice.

Mislim da ako odlucujemo o necijem prisustvu na sastanku, ako smatramo da je to bitno, a ja mislim da jeste, onda je najpouzdanije da to glasamo uzivo, sa obzirom da sve odluke na sastnacima smo do sada donosili uzivo.

Radio krov je bio na decentralinom serveru od samog pocetka. Pricali smo o tome neformalno vise puta, ali i pominjali smo to na proslom strateskom sastanku, mada mozda je to previse kasno. Svakako ako imate neki predlog za bolji protokol oko ovih stvari, rado bih da cujem. Dosta prakticnih odluka se donosi na licu mesta i dosta se prica o tome na licu mesta. Zahtev da se sve online dokumentuje smatram da je previse ogranicavajuci i znatno da otezava svaki rad.
Nemamo neku detaljnu dokumentaciju sta je sve na serveru, najblize za informaciju o tome da je radio krov na nasim serverima na forumu sam nasao ovde https://forum.dmz.rs/t/radio-server-u-krovu/57/4
Gde kazu da ne nameravaju da nam odmah “okupiraju” nas server, na sta im odgovaram da je ok.
Neke od stvari sam isto popisao u nekom momentu kako se zovu VM na svakom od servera, to mozete naci na https://gitea.dmz.rs/Decentrala/dmzconf/src/branch/master/hosts/krov
Nisu nesto deskriptivni, vidi se samo da pise icecast, i novi vm od servera nije popisan jer lista nije updejtovana nakon reinstalacije tog sistema.

Kao sto mozete videti infrastruktura nije toliko mala da je lako sve dokumentocvati i taj repo se polako popunjava. Mada neke dodatne stvari nisam ni pushovao jer nisam ni cuo da se neko koristi to, a oduzima znatnu kolicinu vremena.