Android dev

Pozdrav svima. Ovde Android dev. Slucajno sam saznao za decentralu pa mi se dopala ideja pa rekoh da se predstavim a mozda i nekog zanima Android pa da pripomognem.

5 Likes

Ee dobrodosao :smiley:

Mene zanima android dev. Imam ideje za neke aplikacije. Kontam da se kotlin radi vecinom koji mi je jako lep jezik iskreno.

Verovatno cemo se sresti nekad pa mozemo uzivo da pricamo o nekom razvoju!

Naravno, sto da ne. Bavim se vec desetak godina negde od KitKat-a ako se ne varam tako da sam prosao i Javu i Kotlin. Trudim se da ispratim trendove koliko mogu. Sad je na redu Flutter npr.

Zaboravih da spomenem da sam i home lab entuzijasta i da kod kuce hostujem par stvari. Tako da se i time zanimam u slobodno vreme

1 Like

Dobrodosao Fangio :slight_smile:

I mene intersuje malo Android dev, neki hello world barem da napravimo da vidim kako to izgleda. Za ostale platforme znam, ali Android mi je misterija :smiley:

Bas bih voleo neku osnovnu hello world radionicu.

Mi hostujemo svasta u DC Krovu, pa mozemo uvek da razmenjujemo iskustva po tom pitanju :slight_smile:

1 Like

Dobrodosao!

Hvala svima, bolje vas nasao.

Hello World je previse basic. Bukvalno File → New Project i dobijes Hello World kao template. Mozemo da organizujemo radionicu i pravimo nesto komplikovanije, mozda nesto vezano za Decentralu ili bilo sta drugo.

Nisam jos skontao kako sve funkcionise, vidim da postoje odredjeni dogadjaji… da li je potrebno prijaviti se negde ili samo banuti?

1 Like

Samo banes, interfon “Krov”, poslednji sprat, udjes i produzis kroz hodnik/kujnu u sobu gde se i odrzavaju predavanja, koja su obicno oko 19h pon/uto.

1 Like

Mene bi konkretno zanimalo spoj androida i wifi mreze, i generalno mreze kroz android

I pored toga kako sam android radi, kakve su privilegije i ta podela, znam da je system neki zajeban account sa dosta dozovola. To i neko mapiranje, kako to spojiti, kontam da uvek moze neki webview pa da se stavi leaflet.js. I neki nizi nivo anroid sistema, recimo zeleo sam da napravim aplikaciju koja radi uz pomoc SDR(softverski radio od 33mhz to 1.6ghz) da radi preko otg kabla, to ne znam da li moze uopste da se odradi. Ako treba neka pomoc oko pripreme radionice i testiranja na telefonu cimaj slobodno!

Od androida sam jedino radio anrdoid reversing, dev ne.

1 Like

@Fangio ee doktore poz,
mozda mi ti mozes pomoc, radi se o Samsung Galaxy A71 …
kako da flesham, i kako da se rjesim ovih fajlova s datum 2008 ??
kako da pristupim ovim direktorijima root/system/vendor/proc/mnt
kako da izvucem build.prop is system mape
???

mob je:

  • Samsung Galaxy A71 (SM-A715F) - SIO - A715FXXUADWH4 firmware

ovo iman za flashat
samungss

kako pristum ovim folderima


a i vidis nemoze proc folder imat 400gb cili mob nema vise od 128mb storage…

vidis ove iz system mape sve 2008:

mislim da je phone hakovan pa ako znas kako sta triban vridilo bi…

ako triba koji info samo napisi pa cu post…
mob nije root-an, pa ako moze rjesenje bez da ga root…

Sumnjam da moze da se odradi bez nekog dodatnog hardvera.

Imam nekoliko pitanja i konstatacija:

  • Zasto bi se resavao sistemskih fajlova?
  • Ne mozes da pristupis root particiji jer nisi root. Ako zelis da cackas moraces da rutujes telefon samo se bojim da ces ga brickovati.
  • Da bi fleshovao prvo moras da rutujes telefon.
  • Kako da fleshujes sam siguran da mozes pronaci na guglu ili eventualno xda forumu, nisam se bavio tvojim modelom telefona pa u tom smislu nemam iskustva.
  • Promeni FileManager app koji koristis
  • Sta po tvome misljenju znaci da je telefon hakovan?

Pozz

1 Like

@Fangio

zato sta mislim da me kinezi spijuniraju…
sve su te neke kineske xml. datoteke …
2008 fajlovi a mob nije star 3god…
iman milijun system app cca 400+ to e nemoguce…
ako ga rootam onda gubim samsung podrsku ?
eo svi galaxy vec dobivaju one ui 6 i android 14 upgrade, meni jos nista …
iman neki feeling da su ti fajlovi modificirani nekako nzn nie kako…
vidi se po radu mob.a i sve…
nzn evo ko ima galaxy pa nek kaze koliko po default ima system applikacija…?
meni ih je 400+ to e sumljivo…

  • Samsung nije kineski. XML datoteke nisu kineske.
  • Sto se tice 2008 ja bih rekao da je to neko default vreme u aplikaciji koju koristis - zato sam ti i rekao da probas neku drugu.
  • Ako ga rutujes gubis garanciju i mozes da pokvaris telefon.
  • Ako mislis da su modifikovani (ne znam kako i zasto) odradi factory reset

@Fangio
a nzn kineski japanski sve isto vidi znaci u system/etc mapi sve fajlovi ovaj đir:

a vidi ovo pre-installed app priko 300+

bilo je oko 400+ samo sam neke uspija maknit…
nemoguce da android ma bilo koji ima priko 400+ system app … nzn

伶ASKS_UNKNOWN_WARN IN G_D…日
<font color='#ff 0000’>但天―合十但早―劊包咎留LI L計. -I Al早0馴任翅包吾OI早7十里01上II習 Oil針罟裂牛毀合 LI L計

.罟Xl [2023 .06 .13]

<P〉一者也馴乞舌罟71巒名APK, ZIP珊雀但劉暑豆平釙 Xl曾合LI斗.

<P〉一舌晉7I巒g 'I雀巒己―升習馴但劉暑2–'FXI霤合LI L計.

<P〉一里01上川他計j 71岩01 OI馴各呈珊俗巒馴升人十書Al, OA1OH-l Q但I7F計日馴XI霤音牛毀合LI斗.

0I El包APK, ZIP U計俗音’I Al里01上UIj UIH7F早E:I 馴L―人十罟X十21計豐包平217十翟豆曾LI L計.


TRANSLETE:

伶ASKS_UNKNOWN_WARN IN G_D…DAY
But the sky - put your hands together but early - the execution will take the blame and leave L L L plan. -I Al early 0 tame Ren Chibao Wu OI early 7 ten miles 01 on II Xi Oil needle silicon cracked cattle destroyed together LI L plan

.獟Xl [ 2023 .06 .13]

One of them also tame the begging tongue 71 Luan name APK, ZIP tits but Liu Shu Douping polonium Xl once joined the LI fight.

One tongue Jin 7I Luan g 'I bird Luan Ji - Sheng Xi tame but Liu Shu 2–'FXI slip together L L plan.

One mile 01 Shangchuan he planned j 71 rock 01 OI tame each Cheng Shansu mountain to tame and promote people Shishu Al, OA1OH-l Q but I7F count the day tame

0I El package APK, ZIP Ujisuyin’I Alli 01 on UIj UIH7F early E:I taming L―人十生Shi Zhai Douzeng Li L plan.

vidis da je nesto sumljivo …


oni gofajl kaore

1 Like

gledaj ovo mob koji je proizveden 2020:

nema šanse da moze imat milijun datoteka s datumom 28 Dec 2008
znaci da su ti svi fajlovi implementirani…

Malo paranoises. Vise to deluje kao bag, nema razloga da neki haker drzi 400GB podataka na tvom telefonu, bas suprotno, nije mu u interesu da provalis.
A to da te kinezi spijuniraju, spijuniraju te sve velike kompanije, americke i kineske, nema tu nista posebno kod kineza. Dosta stvari su napravili kinezi pa zato sigurno nalazis kineske fajlove.

3 Likes

@fram3d
a mozda sam u tripu…
al to su fake prikazi…
nije do virusa, mallwarea il trojanaca il slicno nego ono sta radi kao da mi backup moj storage tamo njemu negdi na cloud, nemogu pristupit build.prod fajlu koji je inace u /system mapi a njegovu kopiju build.prod mogu…
neman android.manifest.xml fajl…
on ima 3 foldera koja su zakljucana neman pristup, koda mi je zalipija svoje app , postavke, permissions tako kad bilo sta radim on se zakaci…
maka mi je odredene permissions,
aplikacije…
nemogu se vis3 sign in sa samsung acc…
volija bi usporedit par stvari s onima koji korist3 galaxy pa bi bilo mnogo jasnije…
al ovo je sve ono kako nebi tribalo bit…

evo vidi na svom androidu naði build.prod i android.manifest.xml pa
a i evo da niko nema 400+ pre-installed system app niti jedan mob… posalji … vidit ces…

evo pogledaj jos nesto svaki android ima ove foldere al obrati paznju na ove istaknuto crevno…
znaci zakljucani i share se tamo negdi na neki remote serv… pogledaj datume:
12/31/2008, 4:00:00 PM
12/31/2008, 4:00:00 PM
uvik isto i nakon sto factory i recovery restarta ovi folderi su tu…
nemoze mob koji je 2020god proizveden imat datoteke iz neke fake 2008…
eto vidi jel ti mos nac na svom androidu…

Ja imam isto takve foldere sa datumom 2008 i cak 1970. I isto imam 300+ sistemskih aplikacija. S23 Ultra.

1 Like