ULUS Prolećna izložba 2023

Teza ideje da je demokratija “slobodnog sveta” kapitalizam. Vezuju jedno sa drugim što je suštinska prevara jer pare i kapital ne interesuje svakog čoveka

Da ljudi slobodno biraju, većina nebi glasala za kapitalističko uredjenje gde svaka vlast štiti kapitaliste na račun naroda koji ih je birao da služi društvu, ne pojedincima. Zbog čega se o ovom raspravlja ?

Izgleda bagujem sa izrazom pa mi se predlog pogrešno shvati

Mislim da je nesporazum i da skrećemo sa teme.
Mislim da je najbolje da se uživo skupimo

mislim da bi mnogo bolje bilo da se umesto aplikacije za ocenjivanje rada javnih ustanova, mozda mogli fokusirati na pracenje rezultata drzavnih konkursa u oblasti vizuelnih umetnosti. to se do sada radilo sve peske, ali su te analize dale dobre rezultate u borbi protiv korupcije i namestenih konkursa.

takodje, trebalo bi popricati i sa nekim umetnicima i pitati ih za moguca digitalna resenja koja bi im pomogla u radu. Npr, jedna od popularnijih platformi za predstavljanje umetnika je behance, koji je u vlasnistvu adobea, i koji naravno uzima svoj procenat.

2 Likes

Kip Slobode na ostatku berlinskog zida

2 Likes

I ove dve ideje isto zvuce korisnim. Trebala bi nam neka pomoc za mesta gde se ti rezultati konkursa objavljuju.

Hoce neko da posalje u onaj CC mail da pozovemo ljude sledece sedmice da pricamo o izlozbi?

Meni mail cesto zavrsi u spamu, al bih napisao nesto ovako:

Pozdrav,

Mozemo da se nadjemo sledeceg ponedeljka u 18h u Drustvenom Centru Krov (kod vukovog spomenika). Adresa je Kraljice Marije 47, ulaz u zgradu je pored menjacnice u tunelcicu pored prodavnice Stark. Nalazi se na zadjem spratu, crvena metalna vrata odmah pored stepenica.

Vidimo se,

Decentrala

1 Like

Poslacu ja na CC mail.

Dolazim

U utorak u 19h u DC Krovu krece Tehno vece, gde se diskutuju ideje koje mozemo iskoristiti za ULUS. Takodje mozemo predstaviti nase ideje za izlozbu. Posto smo vec pricali da se nadjemo u utorak i posto je tehno vece ima istu ideju kao statanci koje smo imali do sad, onda sam objavio to kao zajednicki dogadjaj. Pa cemo zajedno diskutovati o idejama za izlozbu, a i generalno.

1 Like

Znači sutra u 19 ?
Ne večeras ?

Da, sutra u 19h

1 Like

U mailu sam poslao da se nalazimo u 5h.

Ili to vazi samo za radnu grupu?

Uf, izvini, nisam procitao tvoj mail. Je li moguce da im posaljes da se odlozi za 19h?

Obicno ljudi rade do 17h, pa mozda oce neko da stigne posle posla.

E baš mi pade na pamet da one piramide sa štampane skice(društvene piramide) okrenemo naopako. Kao neki levak, jedan master nosi sve ostale i kontroliše odvodnu cev :slight_smile:

1 Like

potrosaci ideja.pdf (3.4 MB)

https://crcdng.gitbook.io/hen-timeline/timeline

Pričao sam vam o Hic et Nunc platformi. Šaljem link o istoriji HEN.

Sreda (3. Maj) u 12h u Cvijeti Zuzorić, Otvaranje izlozbe (Q&A)

1 Like