Stikeri i majce

Poceo sam da dizajniram stikere i majce sa temom Decentrale. Voleo bih da odstampam bar par stikera pred blaccon, verovatno cu da odstampam oko 100 do kraja sedmice.

Dodajem materijale ispod, slobodno izmenite i podelite svoje verzije ovde.

stiker1.png

stiker1.xcf (64.1 KB)

majca1.svg

3 Likes

Mozda bi bilo korisno da imamo neku wiki stranicu o tome gde/kako stampati stikere/majce. Ja cu napisati ovde kako to izgleda, cisto jer mislim da vecina nema iskustva sa tim.

Ja sam odstampao u copy centru Kup, jer je najblizi DC Krovu.

Odstamao sam 100 plasticnih stikera, iseceni u obliku kvadrata 5x5 cm. Kostalo je 525 rsd. Isti dan je bilo gotovo.

Odstamao sam i majcu, to mora u kopirnici blizu Kalenic pijace, koja isto iz tog lanca kopirnica Kup. Kostalo me 1150 rsd. Sutradan je bilo gotovo.

Ovo su pitanja koja su me pitati i moji odgovori:

Stikeri:

Koliko stikera? 100

Papirni ili PVC (plasticni)? PVC

Mat ili sjajni? Mat

Dimenzije stikera? 5x5 cm

Oblik secenja krug ili kvadrat? Kvadrat

Majca:

Boja majce? Crna

Velicina majce? L

Muska ili zenska? Muska

Velicina stampe, A4 ili A3? A4

Doneo sam im fajlove na USB flash drive-u, samo svg fajlove. Ostali formati mogu ispati lose, najcesci problem je da vam odstampaju sve sa pozadinom. Cak iako je pozadina iste boje, prelaz se vidi i ne valja.

U ovoj kopirnici imaju Direktnu stampu na tekstilu, ta je bolja od najcesce alternative stampe na foliji. Jer se u masini ta folija raspade jako lako.

Takodje u nekim kopirnicama postoji stampa na gumi. One su isto izdzljivije, bar na temperaturi od 40 C kad se peru. Ta guma ne sme da se pegla inace se istopi. Ima jedan copy centar iznad zelenog venca gde sam stampao takve, samo ne mozete izabrati bilo koju nijansu boje za sliku koju stampate, nego imaju 20-ak ponudjenih boja i to je to. Tu je svg fajl neophodan.

1 Like

Bas su dzabe stikeri, nisam znao da je tolko jeftino auuuu

1 Like

Evo i ljubicasta majca

majca1-purple.svg

4 Likes

Ovo je top, moram da isprintam bar jednu

Sta mislis o ovim Stvarima :slight_smile:

2 Likes

Omg, ocu decentrala carape! :smiley:

Jedan tepih isto za hackerspace, dobre su ove stvari.

Na OSCAL konferenciji sam video Gnome da deli privremene tetovaze sa logom. Sad mi je bas cilj da pronadjem gde to rade da mogu da narucim par za Decentralu i Solidarnu kuhinju

3 Likes

Suzu ispod oka, decentrala logo pored ostroga ahahahaha