Sredjivanje krova 25. i 26. februar

Kacite slike sta imate od alata i materijala, sta moze da se nabavi do nedelje. Predlozi i sugestije sta bi mogli da uradimo, i/ili sta bi nam pritom bilo potrebno.

2 Likes

Predlazem da osiguramo ruter i media konverter dckrova, jer je vec par puta padao i tako se iskljucivao. Tipa da ga stavimo u neki enclosure i podignemo na zid.

Imam resenje za to

1 Like

Donosim:

  • Multimetar
  • Glinericu, odvijače, skidač izolacije
  • WD40, silikon za keramiku (ako se nije osuišo), sredstvo za čiscenje podova

Mogu da kupim provodnike, štekere, grla, sijalice, prekidače, stopice, vezice i ostali elektro materijal. Samo mi javite šta treba da se uzme. Znam da bi bilo dobro zameniti barem jedan prekidač.

3 Likes

I da, kakav je plan? Šta će biti 25. a šta 26?

Ponecu i udarnu busilicu, vrv ce zatrebati.
Uzecu i par sarki za vrata da probamo da ih namestimo.
I neki bolji rajber za wc.

2 Likes

Mislim da je 25. to sredjivanje samo. A 26. vece video igara.

Sto je u ovoj privatnoj kategoriji? Ne vidi se ovaj post sa sajta ako nisi ulogovan.

Nemam pojma, zato ova nit i sluzi, da se dogovorimo i ko kad moze i ko sta radi. Sutra kad stignem kacim vise materijala sta sam ja mislio u nedelju da radim :smiley:

Prvo sam pomislio da li treba da se dogovore ljudi Decentrale i da to bude samo preko naloga ili da sirimo mnogo pricu…jer uglavnom svi imaju naloge ili im stizu obavestenja preko mejla. A i moramo razmisljati o broju ljudi u krovu u vreme radne akcije. Ponekad je i opasno previse ljudi u tako skucenom prostoru :face_with_diagonal_mouth:

Svi su ljudi Decentrale. Ako gledaju forum, znaci mozda bi dosli da pomognu. Ako nema sta da pomognu, uvek se ljudi rado sklone i izadju negde na bleju. Ova privatna kategorija je napravljena samo zbog linkova ka piraterizovanim materijalima.

4 Likes





1 Like

Top. Mnogo stvari je tu.

Kad se vidimo?

Ostalo idem sutra da pokupim. Vidimo se u nedelju u 12h.

1 Like

E ljudi, ja imam caletovu radionicu tako da od alata i svakakvih delova starih (stekera konektora i tih gluposti) imam brrda tako da bi mi bilo lakse da mi kazete sta treba pa to da ponesem nego ja sad da slikam sta sve imam xD
ako me nema ovde cimajte me na XMPP slabo ulazim na forum

1 Like

E ljudi, pozajmio sam danas ozbiljan alat:
Hilti, brusilica sa 2 diska, udarna, srafilica i busilica 2u1, burgije za drvo i beton, gasni pistolj za zakivanje nekih nosaca kablova…

Nabavili smo:
20+ metara trozilnog(naponskog) kabla, novi switch i ruter, brze prekidace i uticnice, jos srekova i peceva za Cat cabal, kanalice neke vrste, tiple i srafove i za zid i za drvo…
Novi pretvarac sa 220V AC na 12V i/ili 24V DC koji ce ostati u serverskoj sobi da sluzi po potrebi…

4 Likes