Snimanje/streaming radionica

Reko da pokrenem diskusiju na temu čisto radi svake radionice koja je održana a nije zabeležena. Šteta je nemati neku video arhivu, najviše zbog ljudi koji će za decentralu tek da saznaju. Iz moje perspektive i video zapis telefonom je bolji nikakvog video zapisa, a sasvim je izvodivo.

2 Likes

Slazem se, sasvim bi bilo korisno imati neki video, cisto zbog ljudi koji nisu tada bili u mogucnosti da prisustvuju.

Na videu mozemo raditi duze vremena takodje, mozemo ga editovati i animirati stvari.

Za pocetak bi mozda bilo korisno i samo ekran snimati, dok idu prezentacije na njemu i snimati zvuk.

Trebao bi nam neki dobar mikrofon, za pocetak. Nisam siguran koliko je dobar ovaj na laptopu.

3 Likes

Ja se slazem ali bih pokrenuo pitanje privatnosti.

Ja sam protuv da sam na YT i tim platformama, tj to pokusavam drzati na minimumu iz bezbednosnih razloga (glas, slika, A.I, hakovanje…)

Nemam nista protiv snimanja ekrana ali ne bih imao vremena pored spremanja I drzanja radionica jos za editing snimaka.

Pozdrav.

4 Likes

Kapriam, ne mora naravno svaka radionica, samo ako neko bude hteo. Kacio bih sve na peertube za pocetak, ostalo me i ne interesuje bas.

1 Like

To pitanje privatnosti je vrlo realno pitanje. Možda nije loše ni pokrenuti pitanje najboljih sigurnosnih praksi u doba veštačke inteligencije. Što se tiče editinga, volontiram ja. Audio zapis bih sredio u audacity-u, čisto malo kompresor limiter, pa u sklopu toga mogu da radim i modulaciju glasa ako je to dovoljno da omete ai.

Moja preporuka je da se koristi jitsi, i da povezete obs i jitsi preko virtuelne kamere, gde bi samo prikazivali prikaz ekrana, koji svakako ide i na platno. Ono što bih takodje preporucio je koriscenje Rode wireless go 2 mikrofona. to su bezicni mikrofoni, predivni za rad, koje samo nakacite na sebe, i mozete se kretati svuda, bez kablova i sl. Ja ih koristim svuda, od konferencija do snimanja filmova. kod nas kostaju oko 300e, ali jedna od retkih stvarcica koja zaista radi perfektno, i ne gubi signal :slight_smile:

2 Likes