Radni zadaci na gitei

Ovde treba da kacimo opise, progres i da se koordinisemo ko stvari koje treba uradti. Imamo dosta stvar o kojima smo pricali a nismo uradili. Prijavite se gde zelite da pomognete ili na cemu zelite da radite ili otvorite novi issue za stvari koje sam preskocio inicijalno.

Ovo bi trebalo da obavesti ljude da se nesto desava i da je potrebna pomoc oko nekih stvari i da olaksa rad na njima.

3 Likes

E super je sto si ovo pokrenuo, jako korisno.

Inace, je li bi bilo mozda dobro da korisitmo sam repo umesto issue-e? Jer onda ne bih morao da se ulogujem svaki put i lakse se prebacuje na druga mesta itd.

Kako mogu da se pridružim gitei?

Imam server koji ne koristim pa mogao bih da ga doniram Decentralu u svrhe backup/mirroring svakog servisa. Server ima 16 TB enterprise hard diskova.

Imam i dosta iskustva u Linux administriranju.

2 Likes

Accounti su na ldapu, koristi se isti za sve portale xmpp, forum, gitea, itd…

@coja razumeo sam. Taj prvi account ja sam (greškom) napravio direktno na discourse-u.

Bilo bi korisno onemogućiti prijavljivanje na taj način i ostaviti samo LDAP.

2 Likes

Da, to je bio plan da iskljucimo direktno na servisima, ali nema te opcije na discourse-u. Ako zabranimo pravljenje naloga onda ni iz LDAP-a nece da prihvati korisnike koje prvi put vidi.

Javljam ti za mirror/backupe, to bi bilo jako korisno, ali evo upravo podesavamo prvi mirror u Krovu, pa moramo da vidimo kako to tacno radi.

Zdravo i dobrodošao.
Strava za server, svaka mala stvar znači a ova nije baš mala :grinning:.

Uvek postoji opcija da svako donese opremu, ali i da pomogne sa mirroringom nekih servisa ili čak hostingom kod sebe od kuće.

Svakako puno hvala.

Ako treba pomoć oko transporta cimaj.