Radionice u Kikindi

Pitao sam ekipu iz Slobodne skole Pionir u Kikindi da odrzimo neko predavanje/radionice tamo tokom Avgusta i rekli su da su zainteresovani i da im najvise odgovaraju vikendi u drugoj polovini Avgusta (19./20. i 26./27. Avgust).

Ekipa koja tamo dolazi su uglavnom srednoskolci i jako su zainteresovani za open source tehnologiju, decentralizovane mreze, kriptografiju i matematiku.

Da li neko ima ideju/zelju da idemo u Kikindu i da odrzi neko predavanje/radionicu sam ili zajedno sa vise ljudi.

Generalno kazu da se trenutno interesuju Reed-Solomon kodiranjem, dvodimenzionalnim matricama, implementiranje ciklicnih kljuceva u 802.11, ali mozemo i mi predloziti nesto :slight_smile:

Ja sam veoma voljan da odem do Kikinde.

Što se mene tiče, mogao bih da držim teme iz matematike koje njih interesuju, ali evo i ja ću predložiti neke teme: Uvod u linearnu algebru, Lambda račun, Teorija grupa, Interpolacioni polinomi i Šamirova shema za deljenje ključeva, Algebarska geometrija i eliptičke krive

3 Likes

I ja bih isto isao, trenutno mi odgovaraju oba vikenda. Isao bih kao podrska i da cujem predavanja a ideja trenutno nekih nemam.

ja bi isao samo da te slusam :smiley: meni fale sve srbske izraze iz mathematike :smiley:

1 Like