Predlog DC Krovu da mi uvedemo Internet

Posto smatram da nam je bitno da za vreme radionica imamo pristup Internetu i da bi bilo korisno da imamo funkcionalne servere, nestanak Interneta koji traje vec neko vreme u DC Krovu nam pretstavlja problem.

Ekipa iz DC Krova nije imala novca da plati Internet ovog meseca i sa obzirom da je nama Internet veci prioritet, mislim da bi mogli da im predlozimo da ga mi uvedemo. Naravno ovo bi nam povecalo trosak i obavezu, ali mogli bi da zatrazimo da se cena Interneta odbije od kirije.

Mogli bi uvesti opticki internet, dosta vecu brzinu i placali bi manje nego sto krov trenutno placa.

Imali bi direktnu vezu sa provajderom pa bi mogli da trazimo staticki internet i reverse dns.

Trebamo uvesti na necije ime, ako neko zeli, nek se javi.

Sta vi mislite o ovome?

3 Likes

Ja Sam za, mislim I da 1400din mesecno mozemo dodatno skupiti I za internet a da od toga I ljudi imaju neku korist(hostovanje servisa u Krovu) ili resursinservera na raspolaganje ucesnicima radionica.

Nisam ocekivao da je 1400 din. Pricali smo nesto o ORIONu, da imaju jeftino tako, ali kazes da nemaju optiku u nasoj zgradi. Stavise mislim da mogu samo WiFi, sto je jako lose.

MTS vec ima optiku, tako da mislim da bi najbolje bilo kod njih, mada su oni skuplji, vise od 2000 din. Ako menjamo redovno ugovore mislim da u proseku moze biti i ispod toga.

Što se tiče novca, mogao bih ja da doniram mesečno tu svotu za naredni period (npr. za 2 godine). Koji god paket da odgovara, pošto je dobar internet zaista potreban kao i statička adresa.

Hvala Hugo,

Mislim da su ovde problemi druge prirode, jer do sada za skoro godinu dana nismo bili kratki za kes, Ali nam je svaki dinar znacajan jer manje brinemo o novcu.

Medjutim situacija je sledece:

Ne znamo jos sigurno jer nije potvrdjeno da li MTS ima mogucnosti u zgradi za optikom.
Nisam jos stigaobda zovem, sutra cu pa javljam.

Ako uzmemo internet u njihovim ime a posle idemo ko ce placati?

Ja sam da uzmemo internet I najpostenije je da placamo razliku u ceni ako bude vise nego sto sada placaju Internet. Mi se cimamo oko provajdera I ponuda I posle da namestimo sve sa Wi-Fi da radi.

Ja bih uveo na isto ime na koje je sada SBB, Ako njima nije problem.

1 Like

Ima optika sigurno jer je kutija sa optikom na samom ulazu u zgradu i pise MTS GPON na njoj. Tako da to ima sigurno.

Da, njihovo ime bi bilo najbolje svakako, ali izgleda da im nije neki priortet pa to pretstavlja problem kad ih cekamo vec ovoliko dugo. Nekad nemaju novca i to je to, ovako da smo mi mogli bi uvek da uplatimo sami.

Sada palacaju vise od 3000 din, tako da mislim da ce biti jeftinije svakako. Ako odemo, mogu oni uvek ponovo uzeti ovog provajdera koga imaju sada, posto ovaj nije optika, mogu oba biti i paralelno neko vreme.

1 Like

Hej, pre svega izvinjavamo se sto nismo stigli da platimo net, bude nam uvek nategnuto oko leta jer nemamo puno programa, pa samim tim ni prihoda…

Slazemo se da bi bilo strava da se uvede optika.
Vi mi recite da li je vama lakse da uzmete na svoje ime, svakako mogu i ja da uzmem na svoje ime, samo mi javite sta je bolje i ako znate koji paket i to :slight_smile:

2 Likes

Pozdrav,
Evo ja sam danas bio do MTS-a.
Kazu da moze internet da se uzme kod njih, moze cak i optika ali mora u paketu i telefon.

mts kućni internet: Net paketi | mts - Tvoj svet to je ovaj cenovnik plus nekih 600rsd mesecno za telefon koji nam realno ne treba

Tu su sad povoljnosti ako se uzme uz ugovor na 24meseca, dobije se prvih 10 meseci u pola cene.

Postoji i povoljnost sto se moze prenosti fizički uredjaj.

Eto pa dajte misljenja.

Znaci Orion ne prija optiku na lokaciji,
SBB ima net ali nam sad kod njih nesto ne radi bas najbolje.

Yettel koristi telekom optiku, eo i njihove
ponude

1 Like

Skoro su iste cene.

U principu sve jedno.
Ja sam koristio MTS i nije bilo problema.
Sada sam na Orion jer ima 3x bolje ponude, ali kao sto su mi rekli za lokaciju DC Krova ne mogu da pruže uslugu optike, a druge opcije nisu toliko privlačne.

Je li mi moze neko reci cenu, posto i mts i yettel blokiraju pristup sajtu preko tora.


Na cenu MTS-a dodaj 600 din jer mora i telefon

Moja vam je preporuka Yettel jer evo koristim vise od godinu dana net i nijednom nije trepuno servis da se tako izrazim. Samo sto morate dodati statciku ip adresu jer yettel nema pool dinamickih ip adresa kao MTS. Ja sam morao da dodam statiku da bi mi torrent upload radio + neka podesavanja za wireguard kako treba.

Svakako izgleda da je dosta jeftiniji. Pitacu ih vrv onda danas da li moze optika u nasoj zgradi.

Ova cena MTS-a sto je velikim fontom je ta samo privremena, kasnije ide ova desno sto je skuplja od Yettella. Pa da ne padamo na te fore. Plus telefon i ispadne mnogo skuplje nepotrebno. Plus nam je upload mnogo bolji u yettelu, sto nam je bitnije nego download zbog servera.

Ako gledamo samo upload i ove trajne pretplate, ne ove privremene akcije:

MTS:

50 Mb/s 2699 rsd

100 Mb/s 2949 rsd

Yettel:

150 Mb/s 2299

Ovo je cak i bez telefona u MTSu, moram svakako proveriti da li u Yettelu ima isti problem.

Za staticni IP sto nam treba za yettel se idalje isplati, jer je obicno to oko 500 rsd. Sto znaci da bi idalje bilo oko 2800, idalje jeftinije od MTS-a bez telefona i za manji upload bandwith.

Takodje nam je i korisna jako staticni IP zbog mail servera, tako da mislim da sve u svemu je ocigledno mnogo bolja ponuda ako drzis neke servere. Samo jos da ih pitamo da li moze.

3 Likes

A orion ? Orion | Jedini optički Internet bez ugovorne obaveze

Orion:
500/50 1800 bez ugovrne obaveze + postavka 4500 jednokratno

Nemaju u nasoj zgradi nista. Morali bi neki uzas preko wifi antene.

1 Like