Plan za Maj 2024

Imamo 8 klasicnih termina i nedelje su idalje slobodne, ako budemo hteli nesto da organizujemo.

PON 6.

UTO 7.

PON 13.

UTO 14.

PON 20.

UTO 21.

PON 27.

UTO 28.

Predlog za ponedeljak 13. maj da nastavimo sa francuskim crnobelim SciFi-jem: Alphaville (1962)

4 Likes

Predlozio bih organizovanje citalacke grupe ako bi bilo zainteresovanih za istu. Konkretno, ja bih zeleo da citam “Flatland” i posle jos neke knjige tako vecinom nekog naucno popularnog tipa.

Uglavnom, “Flatland” je knjiga koja se pre svega bavi zivotima objekata u 2D i kako bi oni mogli da steknu predstavu o 3D prostoru. Na taj nacin se pravi neka vrsta analogije kako bismo mi mogli da zamislimo 4D prostor. Pored toga, knjiga se dotice i tadasnjeg viktorijanskog drustva sa kraja XIX veka i predstavlja kritiku istog. Prilicno je kratka, ima manje od 100 strana.

Nisam siguran kako bi takva citalacka grupa mogla da izgleda, mozda bismo mogli da citamo na licu mesta zajedno, a mozda da procitamo kod kuce, pa da diskutujemo. S obzirom da nisam citao knjigu ne znam koliko bi tu zapravo bilo stvari za diskutovanje, ali verujem da bi bilo.

Ja bih predlozio jos par knjiga slicnog tipa, pa neka jos neko predlozi jos neke ako zeli, pa mozemo i nekim glasanjem izabrati sta bismo citali ukoliko bi bilo dosta ljudi koji bi zeleli da ucestvuju.

1 Like

Takodje, ukoliko ima ljudi koji bi zeleli da slusaju, moze i jos jedno predavanje iz teorije cvorova. Ovo od juce je bilo vise kao uvod i pregled trenutnih rezultata i pitanja. A ovo sad bi bilo fokusirano na jedan skoriji rezultat (iz 2011) koji je po meni prilicno zanimljiv jer velik deo tog dokaza verovatno moze da razume i neko sa 10 godina i generalno neko ko nema nikakvo matematicko obrazovanje. Pored toga dokaz je bar po meni i prilicno lep.

Moze oboje, zvuci dobro :slight_smile:

1 Like

Može. Samo reci datum koji ti odgovara.

Ja bih ucestvovao u citalackoj grupi takodje, sve mi zvuci zanimljivo za citanje, relativite najvise od ovih ponudjenih