Plan za Jul 2024

Čak 10 regularnih termina u julu. Odmah ću rezervisati prvi ponedeljak za film.

  • PON 1. Filmski ponedeljak 1984 (1956)
  • UTO 2. Open-source SoC
  • NED 7. Sysadmin: SQL server
  • PON 8. Lighting talks
  • UTO 9. Hakaton
  • PET 12. Kruševac (?)
  • PON 29. OnionShare
  • UTO 30. CryptoPals: week 1
2 Likes

Jedan utorak moze Open-source SoC.

2 Likes

Hej, Centar za vozuelnu antropologiju ima internacionalnu SVA ove godine, koja traje od 15. do 26. jula, pa bi nam znacilo ako biste nam pozajmili ove dve nedelje sa terminima? Takodje, Krov nema puno aktivnosti tokom leta, pa mozete da koristite skoro svaki dan tokom jula i avgusta, osim ove SVA ne verujem da cemo imati drugih programa.

1 Like

Dodao sam i Lighting talks i Hakaton tokom druge nedelje jula. Termine koje je krov tražio, sam izuzeo iz rasporeda jer pretpostavljam da se svi slažu sa cybridovim predlogom.

Da li ima neko još neku želju za poslednju nedelju?

PS. Ja mogu u utorak 30. da organizujem prvu od serije radionica praktične kriptografije.

Jel mogu ja da rezervisem 29.07. Za OnionShare?

1 Like

Rezervisano

I ja da dam svoj doprinos :slight_smile:
Sysadmin obuka 7. Jula, tema “SQL server”.

1 Like

Malo sam zbunjen sa terminima ovog meseca, ako je ostao neki slobodan i ako mi termin odgovara prijavio bih “Napadi na vestacku inteligenciju - predavanje i razgovor”, ako ne onda cu sledeci mesec.

Dodao sam te. Samo da pitam da li je ovo predavanje o M$-ovom SQL Serveru?

Krov je tražio da im ustupimo termine od 15. do 26. jula, zato nema tih termina navedenih. Za sad nema slobodnih termina tokom ponedeljka, ali može npr. i nedelju 14. jula. Ili da stavimo umesto hakatona

Nije naravno, postgresql

Najbolje i nedelje da popunimo. Nema potrebe da sklanjamo hakaton. Mislim da ce kad tad biti neophodno kako rastemo da zauzimamo vise termina, ako ne u krovu onda na drugim lokacijama. Ja sam vec poceo od proslog meseca da popunjavam nedelje, jer su one uvek slobodne u krovu.

nikako umesto hakatona, moze nedelja 14. jul

1 Like

Držao bih predavanje o Zigu pošto ima zainteresovanih :wink: Jel ima neki slobodan dan sledeće nedelje/kasnije, il da čekam avgust?

2 Likes

Imam pitanje u vezi “Events” na sajtu.
Evo naprimer pise da danas ima nesto sto se zove OnionShare. Ja neznam sta je to, o cemu je rec, sta da ocekujem ako dodjem u DC krov.
I na sajtu nema nikakve informacije o tome (barem ja nisam nasao).

Ponekad ima neka informacija u Forumu. Naprimer o Arduino radionici. Ali za OnionShare nema bas nista (barem ja nisam nasao).

Jel mozda to neki cilj da bude kao interesantno da dodjes ne znajuci sta ce biti ili je to nesto sta moze da se ispravi u buducem i da se mozda doda neki description ka tome sta se desava u Decentrali?

I ja mislim da bi bilo dobro da dodamo kolonu u csv datoteci u koju će se upisivati link (najčešće ka forumskoj temi). Na organizatorima tog eventa je da pokrenu temu na forumu ako to žele.

OnionShare je sledeceg ponedeljka, 29.07. u 19h. Evo linka na kome mozete naci neke reference i objasnjenja: https://onionshare.org/

Da, ali sta ce biti 29.07? Hoce li neko da dodje, ostavi link na papiricu i ode? Ili ce biti predavanje? Ili neznam mozda cemo da vodimo kolo oko maskota OnionShare? :slight_smile: U tome je pitanje da ima samo naziv. Ali nema informacije o tome sta se moze ocekivati.

Obicno ne ostavljamo previse detaljno informacije, uglavnom ljudi spreme sta ce biti tek pred radionicu pa se snadju manje vise na licu mesta. Dosta se mi okupljamo tu radi druzenja isto, imamo opustenu atmosferu. Od skoro smo poceli da pisemo sa strane na sajtu da li je predavanje, diskusija itd.

Ako smatras da ti se ne isplati da dolazis, ako program nije formata koji ti odgovara, nije nikakav problem da propustis predavanje. Mi nemamo nikakav licni interes da organizujemo dogadjaje, sve je volonterski i u najboljoj nameri, pa nam je uglavnom najbitnije da je atomsfera opustena za sve.

Mozda u buduce bi mogli da dodamo opis na sajtu kao sto hugo kaze, mozete pogledati kod za sajt na gitea-i i ako si zaintersovan mozes da napravis pull request za taj link ka opisu. Nije losa ideja da imamo opise, ali mislim da je losa ideja da nabijamo ljudima stres oko toga sto nema opisa, jer u suprotnom vece su sanse da predavanja samo nece uopste biti nego da ce biti i opisa svaki put.

2 Likes

To je i bio smisao mojeg pitanja da ne znam koji je format pa ne mogu da odlucim da li da dolazim ili ne.

Razumeo sam. Naravno nemam namere ja da govorim nesto lose. Samo sam hteo da saznam da li je to sto nema opis nesto sto ste hteli ili samo nije jos niko uradio mogucnost.

I za sajt i pull request sam razumeo.

1 Like