Plan za Februar 2024

bili su i oni crvici koji mogu na sve sisteme da se instaliraju Hedgewars

1 Like

Crviciii… pa predivno…
oke, za sad crvici i warblade (stavicemo win komp ako mora)… jel mogu crvici na djojstike, ili kako bese, dodajes tastaturu i mis drugom igracu?

msm, mozemo i obe igrice, u ofisu da se igra jedna na TVu, a u bioskopu druga

1 Like

Mislim da se ovi crvici igraju sa dva razlicita kompa, mozemo samo povezemo dva laptopa i joystick na svaki. Ali ne znam da li joysitici rade sa tim, vrv da.

1 Like

Ima dust racing 2D za linux. Jednostavna je, može u dvoje da se igra na istom računaru (split screen). Mislim da je povoljno za neko nadmetanje, jer može da se napravi neki leaderboard (na pravoj tabli) koliko je kome trebalo vremena da završi trku.
Nisam siguran da može joystick da se koristi.

1 Like

kako to ide, dva igraca dele jednu tastaturu?
izvorno, to bi bilo strava, bas smo i zamisljali split screen racing

Da. Na istoj tastaturi se igra.

Ovako izgleda igrica. Nisam našao multiplayer snimak, ali samo bi bio podeljen ekran (može da se bira uzduž ili popreko), i ćeraj! :smile:
Ima i map editor, ali ne znam kako se koristi. Samo sam našao kao interesantru igricu, i probao je. Nisam “igrač” ove igrice. Mada možda počnem malo…

1 Like

Sta kazete na ovako, za sada?

PON 5. Hackathon (radna akcija)

UTO 6. Kratka predavanja (Lightning talks)

PON 12. Kompajleri i trojanci (predavanje)

UTO 13. AI diskusija

PON 19. Godot Game Engine (predavanje)

UTO 20.

PON 26. Vece Video igara (Krovdjedan)

2 Likes

Možeš da dodas 20og ako je slobodan termin i od mene:

“Evolucija sajber pretnji i tehnika zaštite.”

Popunio sam sve, hoces mozda da bude taj neradni cetvrtak/petak?

Neka onda nista

Evo, posle dogovora, u utorak 27. februara ide sifrozur, stavite od 9, pa ako malo kasnije krene, taman da ljudi ukace finale vampira :slight_smile:

1 Like


3 Likes

Dva pitanja drugovi: Kakav je plan za tu radnu akciju za Hackaton? Šta tačno šifrožur podrazumeva?

Takodje, ako moze nekakva notifikacija da sifrozur krece od 21h.

da stavis “*” na 19h, pa dole na sifrozur da stavis *Sifrozur (krovdjendan) od 21h.

1 Like

Dodao vreme u naziv.

Sifrozur je ono sto smo nekad zvali kriptoparti, pricali smo o tome u XMPP grupi. Promenili smo naziv, zato sto sada vecina pomisli da ima veze sa kripto valutama. Taj dogadjaj se obicno sastoji od prezentacije o bezbednijim alterativima komunikacije i deljenjem letaka.

Za hakaton nismo jos odlucili, ali imamo thread u kom pisemo predloge. U ponedeljak mozemo da stavimo anketu da imamo nedelju dana da izaberemo omiljene predloge.

2 Likes

Meni bolje zvuci da umesto ankete na licu mesta odlucimo sta cemo.

Na anekti moze da glasa i neko ko ne dodje zapravo na hakaton, a moze biti i da taj predlog nije izglasan pa neko zato ne dodje a inace bi dosao, I ako se stavi obavestenje da cemo u praksi raditi ono sto tamo na licu mesta odlucimo mislim da je anketa suvisna i samo komplikuje i oduzima vreme nepotrebno.

Pa moze biti i obrnuto da neko ne dodje jer ne zna sta ce se raditi najverovatnije. Jeste to najcesce pitanje za hakaton, kao i ovde sto je.

Moze biti, ali ako zna da ce da dodje i da se na hakatonu odlucuje o tome sta se radi onda zna da ce moci da radi to sto hoce i da radi to sa jos nekim, a uvek moze da se napise poruka na formu “e ja bih radio to i to”.

E ljudi nov sam ovde pa me zanima ovo predavanje za godot gde ce biti i dali nesto trebam da donesem ili sta?

1 Like

Hej, bice u DC Krovu, kao i svi do sada. Imas link na sajtu pod
“Dogadjaji” kad kliknes na DC Krov za lokaciju.

Ne moras donosis nista, ali ako zelis mozes da doneses laptop ako zelis
da radis isto sto se radi i na predavanju. Ali mozes i samo da dodjes da
slusas i komentarises.

1 Like