Plan za Februar 2024

8 termina u Februaru, 2 mogu biti hackathon i lightning talks kao i obicno
Ja mogu isto ponudim sysadmin obuku nastavak i uvod u game development (godot)

Znaci bar 4 imamo slobodna u Februaru. Mislim da je @venmo isto hteo jednu AI diskusiju opet. sto znaci bar jos 3 nam treba da popunimo.

PON 5. Hackathon (radna akcija)

UTO 6. Kratka predavanja (Lightning talks)

PON 12. Kompajleri i trojanci (predavanje)

UTO 13. AI diskusija

PON 19. Godot Game Engine (predavanje)

UTO 20. Svet van Linuxa (predavanje)

PON 26. Veče Video igara (Krovđendan)

UTO 27. Šifrožur (Krovđendan)

2 Likes

Ja ću da održim predavanje o radu Reflections on Trusting Trust, Ken Tomsona.
Događaj može da se zove “Kompajleri i trojanci”. Za sada mi je svejedno za termin

1 Like

dragi decentralci, Krov proslavlja svoj 4. Krovdjendan poslednje nedelje februara uz prigodan program koji traje cele nedelje i sastoji se iz svakakvih aktivnosti (predavnja, filmske veceri, krovne olimpijske igre, prelozur itd…)

bilo bi strava da i decentrala kao deo Krova ucestvuje u zajednickom krovdjendanskom programu

Na koji nacin bi mogli da ucestvujemo? Jedino mi pada na pamet da odrzimo hackathon i lightining talks (kratka predavanja) te zadnje sedmice. To su nekako najneutralniji dogadjaji. Sta vi mislite?

1 Like

meni prvo sto je palo na pamet je neki showcase linux igrica/ foss igrica, strava ako ima neka fdroid multiplejer igrica, i onda mogu svi da se rasporede po krovu i da ucestvuju zajedno.
takodje filmovi, cyberparty…ili mozda kraci videoi koji cuce po raznim coskovima interneta, pa se napravi omnibus od toga.
ili npr da se nabavi djojstik, pa da bude turnir neke foss igrice na projektoru… mozda neke trke…

1 Like

Dobra ideja, da li mozda neko zna neku foss multiplayer igricu koja bi bila zanimljiva?

Xonotic

Imam 2 Ps4 controller-a ako treba za event

1 Like

da li neko zna moze li space invaders u dvoje sa djojsticima?

Nzm, al znm da warblade moze, to sam nolife-ovao kao mali.
Imam namesten retroPi, ako smo za njih, samo nisam skidao nista preterano od igara, vecinom PS1, ostalo su bundles.

1 Like

15 I 16 februar su neradni dani i padaju četvrtak i petak, ako nema ništa u Krovu možemo neki hakaton za neko nameštanje servera, mreže ili nešto neobavezno.

3 Likes

ideja je da izaberemo jednu igricu, ali da moze u dvoje, i onda pravimo parove i takmicenje, zapisujemo rezultate na tablu :slight_smile: ne mogu da nadjem warblade multiplayer, jesi siguran da moze u dvoje?

Moze, ima je u marini… ali je samo za win, trebalo bi da moze preko wine-a da se pokrene.

Eo nekih predloga:

  • Bomberman
  • Crash Team Racing
  • Crash Bash
  • Metal Slug
  • Twisted Metal

bili su i oni crvici koji mogu na sve sisteme da se instaliraju Hedgewars

1 Like

Crviciii… pa predivno…
oke, za sad crvici i warblade (stavicemo win komp ako mora)… jel mogu crvici na djojstike, ili kako bese, dodajes tastaturu i mis drugom igracu?

msm, mozemo i obe igrice, u ofisu da se igra jedna na TVu, a u bioskopu druga

1 Like

Mislim da se ovi crvici igraju sa dva razlicita kompa, mozemo samo povezemo dva laptopa i joystick na svaki. Ali ne znam da li joysitici rade sa tim, vrv da.

1 Like

Ima dust racing 2D za linux. Jednostavna je, može u dvoje da se igra na istom računaru (split screen). Mislim da je povoljno za neko nadmetanje, jer može da se napravi neki leaderboard (na pravoj tabli) koliko je kome trebalo vremena da završi trku.
Nisam siguran da može joystick da se koristi.

1 Like

kako to ide, dva igraca dele jednu tastaturu?
izvorno, to bi bilo strava, bas smo i zamisljali split screen racing

Da. Na istoj tastaturi se igra.

Ovako izgleda igrica. Nisam našao multiplayer snimak, ali samo bi bio podeljen ekran (može da se bira uzduž ili popreko), i ćeraj! :smile:
Ima i map editor, ali ne znam kako se koristi. Samo sam našao kao interesantru igricu, i probao je. Nisam “igrač” ove igrice. Mada možda počnem malo…

1 Like

Sta kazete na ovako, za sada?

PON 5. Hackathon (radna akcija)

UTO 6. Kratka predavanja (Lightning talks)

PON 12. Kompajleri i trojanci (predavanje)

UTO 13. AI diskusija

PON 19. Godot Game Engine (predavanje)

UTO 20.

PON 26. Vece Video igara (Krovdjedan)

2 Likes