OpenAI Applikacije

Hocu nuditi gruppu za OpenAI. (I Robote kasnije)

Jel to u Decentralu pase ?

Ciljevi:
Napraviti Malu Gruppu (2-5 osoba) koja pomaze da se sve izradi.
Nauciti alat za posao.
(Upotrebljenje DeePL, RL i LangChaina za svoje applikacije)

Praviti Tutoriale za Youtube na srbskom jeziku koje nude znanje upotrebe OpenAI i izrade NoronalneNetworka “from the scratch”
Razviti Skolski program za skolovanje ove theme (srednja skola).

Ko bi imao ove godine neko vreme i interessa za tu themu - moze svako da se pridruzi svako znaje je dodatno i dobro - znaci nemoras da budes programmer ili professor Mathematike, ali bi bilo lakse akovec neke stvari znas.

I bas za upotrebu AI sa sensorima i mogucnosti robotima (quad etc.) dolaze puno raznih upotrebnih mogucnosti, od poljuprivrede, preko industrije i Logistike pa cak do skolovanja i sozialisacije.

Pisite mi vase misljenje ovde pa mozemo zajedno da vidimo jel je decentrala pravi prostor za ovo.

Poz BBB

2 Likes

Da li poznajete nekog AI strucnjaka u Beogradu koji bi odrzao jednosatno predavanje u marketinskoj agenciji na temu AI, sta se desava, kako funkcionise, kuda ide dalje, opste stvari?

1 Like

Nisam bas siguran koliko se ekipa iz Decentrale bas oseca povodom saradnje sa kompanijama. Cak je i u statutu da ni donacije ne prihvata od bilo kojih pravnih lica.

4 Likes

Ja bih dodao da Decentrala i njeni servisi nebi trebalo da se koriste za potrebe privatnih kompanija.

3 Likes

A ni sa marketingom nismo u najboljim odnosima :smiley:

2 Likes

Mogu

Pitanje je kad i koliko dugo / duboko.

Hajde javi se meni u Signalu

Back to the Future JOB …

ovo je najbolji primer za economista koj trazi techicara :smiley:

znam ja odnose da poboljsam :slight_smile: :grin:

Ja sam razumevao da je decentrala u duhu Opensource i naravno moze se svako kao osoba pridruziti (nije vazno za koju firmu ili agenciju radi) ali da se ne radi za njih. Znaci da licensni model vida se samo drzi napolju. Ljude mozes josuvek da naucis open source ideji stime.

A ako se anonymno posalje lova - tu se nemoze znati odakle je stigla ? Znaci donacije se samu uzimaju ako se zna da je jedna osoba i sve anonymne donacije se salju negde dalje ?

Svako se moze pridruziti i nije nam bitno gde ko radi, ali ne pomazemo generalno poslodavcima da unaprede svoje firme ili svoju radnu snagu. Ako ljudi dobrovoljno dodju na radionicu Decentrale, svi su dobrodosli, ali ako su tu zato sto im sef kaze, to mislim da nije za nas.

Sto se tice anonimnih donacija, koliko znam pravna lica ne daju anonimne donacije, ali ako je to ipak moguce, onda je samo na nasoj savesti da ako znamo da je od firme, ne prihvatimo i vratimo novac nazad. Ne prosledjuemo novac.

2 Likes