Okupljanje na kraju meseca

Mozda bi trebali na kraju svakog meseca da imamo neku vrstu okupljanja za sve koji su taj mesec organizovali neku radionicu i sve ostale.

Deluje mi da dosta ljudi dodje ponekad, ali redje svi u isto vreme. Mozda kada bi imali neki dogadjaj koji je dovoljno bitan i redak bi privuklo sve ljude koji ne stizu da dodju cesto. Mozda mi se samo to cini sada posto leti generalno ljudi idu na odmore pa nema puno ljudi, a mozda se ovo vec i spontano desava sa bilo kojom radionicom da zvuci najinteresantnije za taj mesec.

Takodje mi deluje da na samim predavanjima imamo manje vremena obicno da se druzimo, pa bi mozda ovo bilo dobro vreme za to. Tehno vece i diskusija o Linux distroima je donekle bila bas za to da postane malo interaktivnije radionice, ali mozda je najbolje da jedan dogadaj bude iskljucivo za to.

Tehno vece je u sustini bas ovo, samo nije nuzno vezano za predavanja tokom meseca, ali to i nije bitno samo po sebi. Da li ima neko ideju kako bi povecali broj ljudi koji ucestvuje taj dan. Mozda bi bilo dobro drugacije da ga nazovemo samo i ostavimo slican ili isti format ovog dogadjaja?

3 Likes

Mozda kada bi imali neki dogadjaj koji je dovoljno bitan i redak bi privuklo sve ljude koji ne stizu da dodju cesto.

Da vestacki stvorimo scarcity xD

A sto samo ne bismo imali sastanak na kraju svakog mesecai + organizovanje dogadjaja za sledeci mesec.

Mi vise drzimo predavanja nego radionice, radionice su same po sebi interaktivne, predavanja imaju tu interakciju kroz pitanja i diskusije koje se sponatno razviju ali opet nisu neka prilika jer je opet fokus na predavanju. Moze i diskusija posle predavanja da se ustali.

Opcija sa mesecnim sastankom, poslednjeg utorka ili ponedeljaka u mesecu mi deluje kao najbolje.

Ne mislim ni da treba birati teme po tome koliko ce ljudi da dodje, da nas to ogranicava vec trebamo imati praksu kao i do sada i ako dodje dvoje ljudi samo nije strasno, na neka predavanja dodje dvoje na neka dvadeset dvoje, ne vidim problem sa tim.

1 Like

Nije plan da bude vestacki scarcity, vec prirodni. Hoce reci da organizujemo nesto sto ne organizujemo svaki vikend.

Sastanci i organizovanje dogadjaja obicno nisu najposeceniji dogadjaji (a, po mom misljenju, ni najinteresantniji/najinteraktivniji).

Nema problema sa tim sto na neke dogadjaje dodje dve osobe, na druge 10, a na neke niko. Samo je ideja bila da imamo neki dogadjaj, gde cemo odabrati temu koja bi privukla i ljude koji su dosli ne python radionicu, i na cyber security radionicu, i na bilo koju drugu radionicu. Pretezno zbog networking-a, da se ljudi medjusobno upoznaju, i toga slicnog. Nesto nalik na DMZCON.

1 Like

Moze se paralelno odrzati sastanak isti dan, to jeste korisno. Ali ako je sastanak i organizovanje jedino sto se planira za taj dan, onda nece doci mnogo ljudi.

Da treba nam nesto cesce od konferencije, a redje od nedeljnih predavanja. Na konferenciju koja je jednom kodisnje bi valjda skoro svi dosli, samo zato sto je redak i vrv dobro organizovan i intersantan dogadjaj.

Mozda bi bilo interesantno da sakupimo slajdove (ako nema napisemo neke ukratko tokom tog dogadjaja) od predavanja tog meseca, mozda i snimke ako je neko snimao ekran, linkove i sve vezano za predavanja taj mesec. Sve te fajlove mozemo da narezemo na jedan CD ili samo kompresujemo i posaljemo na forum.
Dogadjaj mozemo nazvati npr. “Septembar.zip” i tada uraditi mali review sta smo radili, planove za sledeci mesec, druzenje itd.

Mozemo i screensharovati narezivanje tog CD-a i streamovati live.

Naravno ovo je sve manje vise radi zabave, da mozemo da oznacimo svaki CD “DMZ - Septembar 2023” i drzimo u faskcikli koja se zove “DMZ archive” ili nesto kao “DMZ doomsday archive” ili tako nesto zabavno.

Ali mozemo i samo prelaziti sta smo radili taj mesec i pricati sta bi bilo dobro za sledeci i druziti se. Mozemo i nazvati “Septembarski meetup”,“Septembarska konferencija” ili “Septembar reveiw”

Sta vi mislite?

1 Like

Nisam siguran da oko čega je tačno polemika.

Mislim da svako može da predloži radionicu ako toga fali.

Što se tiče sadržaja tj. naslova radionica ili prezentacija tu mislim da mi nudimo teme koje nas interesuju i kojima se bavimo. Mislim da svako od nas može da ponudi nešto čime se sam zanima i to je to. Tu jesmo malo ograničeni jer teško da ponudimo nešto u šta se ne razumemo. Tako na primer ja ne mogu da ponudim radionicu kuvanja hrane kad osim čaja ništa ni ne znam da skuvam.

Uvek možemo imati otvoreni tred na forumu za ponude/potražnje za teme/ radionice. Na taj način svi znaju šta se sve nudi, i šta slušaoci žele da saznaju van toga.

Naravno, samo sada organizujemo jos jedan dogadjaj. Mislimo da bi mogli neki mesecni dogadjaj gde ce dosta ljudi doci odjednom na druzenje.