Konferencija

Hej, vidim da niko ne pise o konferenciji o kojoj smo pricali, pa se plasim da ce da zamre ideja i da se nece nikad ostvariti.

Pircali na sastanaku o tome malo i mislim da je vreme da se dogovorimo oko par stvari.

1. Tacna tema/opis konferencije

2. Ime konferencije

3. Datum konferencije

Za sada samo znamo da cemo pitati magacin, da tamo moze oko 60-70 ljudi i da je ulaz slobodan za sve.

O temi smo pricali da hakerske konferencije izgleda da osim sto privuku policiju i tako to, takodje deluju da ako se prica o bezbednosti uglavnom bude iz ugla pentestinga, odnosno iz ugla korporativnog testiranja za firme ili se prica o nekim biznisima i nekad o programima koji nisi open source.

Za temu ja sam imao samo ideju da bude nesto sire "Decentralizaciji tehnologije, slobodan softver, privatnost, bezbednost, ravnopravnost u koriscenju tehnologija i drustvu, nezavisni i samoorganizovane zajednice". Takodje da napomenemo sta nije "Nije o kirptovalutama i o tehnickim detaljima AI tehnologije".Ne znam sta vi mislite o tome i bilo bi super ako neko ima jos predloga.

Za ime nisam uopste kreativan, jedino mi pada napamet "Decentrala Konferencija", "DeCon", "De.conf" i neko je pomenuo "Sajber sabor" ili tako nesto.

Sto vise predloga to bolje, kasnije mozemo napraviti anketu.

Evo nabacane ideje:

  • da bude vise aktivnosti a ne predavanja
  • da posle predavanja bude diskusija o tome a ne samo q&a
  • da ne bude na jednom mestu, moze i u magacinu i u dc krov i napolju mozda ako bude lepo vreme, mozemo na primer uspostavljati bezicne mreze(radio, wifi) izmedju lokacija konferencije
  • mozda da ima neke zone, tipa zona za mreze, zona za kriptografiju itd. (ne samo tehnicke stvari)

sto se tice imena, pored nabrojanih pada mi Dekonferencija na pamet

evo primer jedne konferencije sa rekao bih slicnom tematikom https://2020.ournetworks.ca/program/#schedule

mozemo na mesecnom sastanku(revizji sta vec) da pricamo jos o ovome, koliko bi dana trajalo ?

https://p4p.space/ za inspiraciju

1 Like

Prosle godine u magacinu (i u drugim prostorima> magacin moze da se rezervise za vise prostora, ali deo programa je bio u krovu, neki deo u cirkusu) smo organizovali open space konferenciju. Manji deo programa je bio unapred organizovan, a veci deo je bio organizovan na licu mesta.

U fazonu, ljudi dodju, upisu na tabli tokom dorucka sta bi vodili tog dana od radionica, eskperimenata, diskusija itd… i ti izaberes kojem programu zelis da se prikljucis, i onda se u vise prostora simultano odigrava vise stvari.

Jedino upisano u agendi su bili obroci (dorucak, rucak, i mozda vecera, jebem li ga, vise se i je secam). Bilo je oko pedesetak ljudi, i totalno ludilo… malo odes na radionicu elektronike, pa malo posetis radionicu o nekim diy muzickim instrumentima, bila radionica o stampanju stvari na majice, u krovu je bilo uvece neke video performansi/radionice… i tako to na tu temu :]

Fazon nam je bio da razbijemo i decentralizujemo te formate konferencija i da se pre svega upoznamo i druzimo kroz razmenu vestina i znanja

1 Like

Napravljena je nova radna grupa za organizaciju konferencije. Imamo chat grupu na XMPPu. Javite se meni ili @cybrid da vas ubacimo, ako ste zainteresovani.

Sastanak radne grupe konferecija se odvija 30-og Aprila posle Mesecne revizije u 20h.

Diskutovacemo o temama konferencije, ime, datum i ostalo.

2 Likes