Hitna pomoc solidarnoj kuhinji - PHP, wordpress, woocommerce plugin

Solidarna kuhinja (https://solidarnakuhinja.org), organizacija koja takodje ne prima donacije pravnih lica i radi strogo na volonterskoj bazi, kao i mi, ima hitan i ozbiljan finansijski problem i nada se da moze to popraviti sa dodatkom na sajt za periodicne donacije.

Hitno (u sledecih par dana) je potreban neko ko zna PHP (wordpress) i woocommerce plugin (za online placanje) da namesti periodicne donacije da ljudi mogu da se prijave da im svaki mesec odbije sa racuna. Ako neko zna nekoga ko bi pomogao oko ovoga, bilo bi jako korisno i hitno da se to sredi.

Ako neko moze pomoci na bilo koji drugi nacin, slobodno nek se javi, ali je namestanje woocommerce plugina (sa ovom specificnom komplikacijom) najbitnije, sa obizorm da solidarna ne moze jos dugo da izdrzi sa trenutnim stanjem.

1 Like

Ne razumem sta tu ne ide… plugin se mora instalirati, ali nisam ga dosad upotrebijo pa sam kratko pogledao i bas se pitam kako iz srbije to treba da radi ako pise :
Sa WooCommerce Payments možete lako upravljati plaćanjima putem vaše prodavnice (dostupno u SAD-u, Ujedinjenom Kraljevstvu, Irskoj, Australiji, Novom Zelandu, Kanadi, Španiji, Francuskoj, Nemačkoj i Italiji).
znaci ako ovo razumem ti mozes cemom sveti da prdajes ali moras ziveti u jednim od ovih zemalja (ili da si samo prijavljen) da bi mogao da dobijes lovu da legne na racun.
Ja sledecih 2 nedelje imam posla, posle toga bi imao vremena da pomognem.
Inace samo nedeljom imam vremena ranije.
Poz.

i btw. uvek je hitno… ni jedan u tom smeru je imao vremena, ali bar sam ja vec naucijo da se kroz tako nesto ne stressam, stime ne pravis posao interessantan ako vec u ulazu pises da ima pritiska za onog ko hoce ovo da preuzme :slight_smile:

Nasao sam mozda resenje zbog paiment providera, pisao sam njima vec da vidim sta i kako rade, malo kasnije cu nazvati kuhinju da vidim ko je tamo odgovoran i recicu da stizem preko decentrale.

Resicu taj problem.

Koliko sam shvatio, problem je u tome sto plugin ne podrzava opciju da se placa na mesecnom nivou, tako da to treba isprogramirati valjda.

Nazalost ovo ja mislim da im treba da se krene za sledecih par dana i vrv neko ko je to vec radio pre. Inace im ponestaje finansija da naprave obroke.

U solidarnoj kuhinji nije nijedan pojedniac odgovoran, kao i u Decentrali. Mozes se javiti na drustvene mreze svakako.

vec sam uzbezbedio kontakt, ostavijo broj i javi ce se neko ko je kod njih odgovoran za stranicu.

BTW javio sam se, dobijo nekog na telefon, hteo se neko da javi nazad koj sve o svereu logina itd. zna i nista do dan danas

Znam da je kasno i da nije direktan odgovor na pitanje, ali da li je Solidarna razmišljala o Patreon-u ili Liberapay-u kao načinu za periodične donacije. Jel to radi posao? Znam da se meni skida sa računa za neke ljude tamo svaki mesec i da je to sve automatizovano. Ne znam jel su ovi servisi legalni u Srbiji, to treba samo proveriti.

Da, razmisljali su o mnogo opcija. Vecinom su problemi velike provizije, msm da je 30% za pateron, pa se verovatno ne osecaju odgovornim da traze donacije od kojih skoro trecina ode u profit privatnim kompanijama.

Za librapay mislim da je bio problem da ne radi u Srbiji ili tako nesto.

Inace mislim da problem jos uvek nije resen.

Da, Patreon nije opcija. Ali mislim da liberapay jeste opcija. Da probamo, nije ovo eksluzivitet da imanje jednog podrazumeva nemanje drugog?:slight_smile: Ja sam spreman da namestim i evaluiram liberapay, comradery.co i Open collective. Sve mi deluju kao moguće alternative koje imaju periodična plaćanja, male fee-ove i etički način rada. Pionir slobodna škola ima open collective, videću sa njima isto

Update: Pionir ima open collective, kažu 6% fee (“u suštini je to ok, jer oni postaju tvoj fiskalni domaćin, praktično sve pravne poslove obavljaju za tebe”). Kaže Marko još i da, od recurent plaćanja - ili to ili Patreon, nema tu mnogo opcija. Jel Open collective opcija, da predložite tamo gde treba? Kontam da bi to bilo click, click, yes, next, next, stavi logo, click, click. Nema šta da se izgubi da se ne proba, pitanje je samo kakva je integracija i jel već probano ovo?

Edit: Open Collective ima svojih mana. Valuta koja se prima ne može da budu dinari, samo EUR ili USD. Drugo, “svi računi i fakture moraju rigorozno da se pravdaju”, s tim da troškovi mogu da se pravdaju i u dinarima.

Malo sam sad pretrazivao da li ima wordpress plugin za te stvari, nisam nasao, ali naravno ne mora kao plugin verovatno.

Kazu mi sada da neko trenutno radi na tome i da ce imati resenje do kraja meseca. Imaju nekog drugog platnog procesora sa ja msm oko 2% fee, samo treba taj wordpress plugin da isprogramiraju.

Šta je uloga wordpress plugina, meni liči da je dovoljan link (tzv. call to action) na OpenCollective direktno sa sajta, npr. na Open Collective - Make your community sustainable. Collect and spend money transparently. (ili neki od konkretnijih “paketa”)

edit: videh sad da si napisao “naravno ne mora kao plugin”:slight_smile: