Hakaton Avgust 2024

Voleo bih da napravimo jedan dokument o OpenStreetMap, ideja mi je da približimo OSM kao alternativu GMaps-u i ljudima koji
nisu mnogo tehnički pismeni.

Mozemo napraviti tutorijal kako koristiti OSM, kako doprinuti mapi (podstići ljude da ažuriraju nepravilnosti koje vide na
mapi u svojoj okolini kako bi pomogli sebi i drugim korisnicima OSM).

Pokazati suštinsku razliku između GMaps-a koji više služe biznisima nego svojim korisnicima. (Sa GMaps možda mogu da vidim
svaki lokal koji se otvorio u blizini, ali ne mogu videti gde se nalaze česme sa pijaćom vodom, mesta za reciklažu i slično.)

Vrlo moguće da taj dokument nekada može da preraste u zasebnu web stranicu (kao što je ideja za stopreklamama).

Ja nemam iskustva sa doprinosom podataka za OSM, tako da bih to istražio do datuma radne akcije.

Mislim da sam događaj može da ima sličnu formu kao hakaton od pre par meseci kada smo ažurirali tekst na sajtu i wiki-u.
Diskusija i brainstorming, pa podela na manje zadatke.

6 Likes

Not so long ago I’ve discovered an awesome application connected with OSM:

Now it’s like a light outdoor activity and another reason to go outside for me =)

2 Likes

isto smo imali i ideju da popisemo sve drustvene centre i slicne prostore i organizacije u Srbiji, i da ih postavimo na OSM, ali da imamo i neku web ili wiki prezentaciju tih prostora, nesto kao sto postoji za hackerspaceove… ja nisam tu u avgustu, ali bih rado doprineo sa podacima, ako se odlucimo za to.

3 Likes

Used Street Complete, they made rly good job making contributing like a game.

2 Likes

Da rezervišem dan u Avgustu za ovaj Hakaton? Kad bi vam odgovaralo?

4 Likes
  1. avgust rezervisan za OSM hackathon :world_map:
2 Likes