Hackathon u Februaru 2024

Da li imate predloge za hakaton u februaru?

Mozemo da nastavimo sa Task manager aplikacijom ili nesto drugo?

1 Like

Sa task managerom mislim da treba nastaviti, ali to cu tamo napisati u threadu od proslog hakatona, ali ne mislim da treba nuzno nastaviti na ovom hakatonu.

Za ovaj hakaton predlazem sledece ideje:

  • XMPP Botovi
    • da napravimo bota za xmpp kanale(chatove, muc kako ko vec zove), na primer ako neko posalje link bot automatski da grabi title i salje poruku ispod linka, ili ako je link ka youtube.com da radi rewrite na invidous instancu neku, ili na primer ako neko ukuca !ud dmz da ode na urban dictonary i posalje definiciju na kanal, ili npr. !vreme vranje i kaze prognozu za vranje, i tako ti fazoni to bi vec smisljali u hodu i naravno dodavali posle hakatona
  • XMPP bundle
    • ovo je vec dosta kompleksnije, da se se xmpp server i klijent stave u jednu aplikaciju sto bi xmpp ucinilo na neki nacin p2p mrezom. ovo se dosta pominje po chatovima, ja licno misim da je nemoguce ali svakako vredi probati, ako uspemo super ako ne jbg.
1 Like

Dobre ideje. Ja mogu tog XMPP bota da napravim. Neko drugi moze da u isto vreme pravi funkciju parse_msg(message) koja uzima za argument string od svake poruke koja se napise u grupnom chatu. Funkcija moze da vraca prazan string, ako bot ne treba nista da odgovori, a ako treba da vrati string odgvora na poruku. parse_msg bi trebalo da poziva druge funkcije za svaku vrstu odgovora koju vraca (vreme, link, invidous itd)

Za ovo spajanje zajedno samo treba da na istoj masini instaliramo oba i konfigurisemo (mora client da podzava konfiguraciju iz fajla). Ako to uspemo onda je lako spakovati u deb paket.

1 Like