Fwd: gig in july/august

Javili su nam se neki muzicari iz Berlina, kazu da ce biti u Beogradu oko 7 avgusta pa pitaju da odrze u DC Krovu neki dogadjaj. Ne znam da li je bilo namenjeno ekipi iz krova, ali poslali su na nas Decentrala mail. Deluju kul i kazu da su fleksibilni. Mozda je ok da im damo taj prvi utorak 6og ako dodju ranije da odrze nesto, ako naravno ne naplacuju ulaz. Ili da vidimo da li bas 7og je slobdan krov pa da ih tu ubacimo.

Organizovali smo vec jednom zurku sa nekim muzicarima iz Kolumbije u sastavu krova, kad su nam se javili uzivo na radionici Decentrale. Ali mislim da im je bilo placeno, sto nije u nasim principima generalno.

Sta vi mislite?

getöseföhn.jpg

Fertilizer.jpg

2 Likes

Hej, pa moze svirka, samo gruvaj. Jedan predlog je da stavite i dckrov@gmail.com u cc, kako bismo mogli i mi da imamo kontakt sa njima, da im mozemo javiti oko tehnikalija, opreme itd… Sto se tice datuma, za sada je sve slobodno u agvustu, pa moze bilo koji datum. Sto se tice placanja, ulaz naravno mora biti slobodan, a placanje muzicarima nije neki ustaljen protokol, kolumbijcima smo dali neki dinar, vise kao da imaju za dzeparac. Mada smo licno protiv placanja, jer se ipak trudimo da bude na radnoj slobodnoj volji, jer zasto bismo samo placali autore, a ne da platimo i ljude koji dodju u Krov da nameste prostor, ociste, pomognu u namestanju itd itd… Cilj je da programi budu otvoreni i da doprinose publici i Krovu, kako bismo platili rezije i imali program koji je oslobodjen od utabanih staza komercijalizacije i komodifikacije programa. Naravno, oni imaju mogucnost da postave neku svoju kutiju za muzicki dinar, i da tako skupe neku kintu ako zele.

1 Like

Javio sam im neke informacije kako funckionisemo i odgovorili su:

1 Like

Bas sam sebi prijustio Traktor S2 sad samo neki lappic pa mogu da se pridruzim kao DJ
jel ima vec neki Termin?

1 Like

…sta kazu? ;]

Aha, nije se poslao taj dodatak iz poruke, izvinjavam se.

Ja sam rekao:

Hey,

We are Decentrala, self-organized educational center that organizeses regular events at DC Krov. We are not part of the collective that rents Krov, we are subrenters, as we rent from that collective a part of the space.

We can organize the gig as one of our regular events if you are interested. We have couple of rules as we are all about decentralization and anticomercialization. We can’t charge entry tickets to any of our events, nor can we sell drinks. We get our funds by donations and they all go to rent, as it is important to us that no one has personal financial interest in organizing events.

All the best,

Decentrala

fram3d

Oni kazu:

Thanks for getting back to us! Yes the rules sounds fine to us! We are not driven by money and anyway travel the way down.
So sounds all great! If there is a couch that we could crash for the night, that would be amazing.
And if there is some benzine money possible, cool. If not, it wouldnt be a reason to not come as we are willing to get to know new people.
It would though of course shape our route and mean a longer trip.

We are still trying to put dates together and since it’s pretty last minute and many places have a summer pause,
we are also considering to start the tour a bit later.

So when we first proposed 7th of August in Belgrade, would it be also possible a week later around the 15th?
How is your August? What would be fitting for you? Maybe we can join an already existing evening?

That’s an idea for the moment:
13-14 Slovenia musician camp
15 Belgrade
16 Thessaloniki
17-24 Agios Lavrentios

Let me know what you think!

Have a nice day,
Rica

1 Like

pa super… mozemo da napisemo u napomeni za event da ljudi pored donacije za Krov ostave i neku benzin donaciju. Takodje, uvek moze da se prespava u Krovu, mozemo da im ostavimo carsav i dve jastucnice, pokrivac ima u Krovu. Mogu da napumpaju onaj krevet u residency, ili da rasklope onaj dvosed u bioskopu.

1 Like

Vazi, super, tako cu im i odgovorim onda :slight_smile:

1 Like

Da li mozda zeli jos neko da se prikljuci ovaj dan posle ili pre ove svirke. Traje 20ak minuta samo, pa ako zeli neko jos da ucestvuje, bude DJ ili sta god, slobodno se javite.

Znaci ovo ce biti 15. Avgusta, pa ako neko ima jos neku ideju, nek se slobodno prikljuci.