Dnevni boravak u krovu

Par nas iz Krova planira da pokrene i dnevni boravak u prostoru, kao neku vrstu kovrka, posto prostor zvrji prazan preko dana, i predivan je za rad u tisini :slight_smile: jel ima neko od vas ko bi koristio prostor preko dana, i ko bi ucestvovao u radnoj grupi za boravak?

2 Likes

Ja sam i za jedno i za drugo.

1 Like

to zvuči kao dobra ideja, falio bi samo komunalni aparat za kafu, donosio bi zrna :slight_smile:

1 Like

Ja sam na raspolaganju ako treba neka pomoc oko akcijanja za ovo :smiley: i iskreno bilo bi mi top da mogu da dodjem da radim tako negde tako da racunajte na mene!

1 Like

e, komunalni aparat cemo da zavrsimo. ekipa iz magacina vec ima razradjenog dobavljaca i servisera, posto oni tamo funkcionisu isto. Vrednost je oko 50e.

ne verujem da ce boravak krenuti pre proleca, posto nemamo bas sredstava da placamo i utrosak struje preko dana, a svakako ne moze lako da se zagreje prostor ako ima manje od 20 ljudi u njemu. ali svakako planiramo do proleca da sredimo Krov, tako da bude u fulu koristan, pre svega ona mala izolovana gluva soba, plan je da tu mozemo da drzimo online sastanke kome treba.
Takodje, treba osmisliti i nacin komunikacije korisnika boravka. da imamo jednu online grupu, za brzo komuniciranje. Predlog je da to bude rezervisana chat soba na dckrov.rs forumu, i da tu mozemo da se dogovaramo oko dezurstva i svega.

Takodje, samo nalozi u toj chat sobi bi znali sifru da uzmu kljuc iz sefica. drugi predlog je telegram grupa, ali ne znam koliko vas koristi telegram,i da li vam je to ok? treci predlog je da moras da instaliras conversations, ako hoces da koristis boravak [meni licno najbolja opcija]
eto, bacajte jos sta mislite da bi valjalo uraditi, da skupimo to na jednom mestu, pa kad bude sastanak u skorasnjoj buducnosti, da imamo sve taskove.

1 Like

Meni su XMPP i Telegram okej jer ih vec koristim.

1 Like

+1, tg možda kao bolje jer lakše ljudima stignu notifikacija

Ja sam protiv telegrama, ovo ostalo dvoje moze. Cisto da budemo nezavisni kad vec mozemo. XMPP je korisniji od foruma, al sad nzm kako bi ljudi vise voleli, sigurno im se isplati da skinu FDroid i conversations.

1 Like

Pricali smo ranije da li treba da imamo naloge na bigtech mrezama i dogovorili se da ih necemo imati, samo na foss stvarima, sljaka dobro :smiley:

Pa za ovo samo xmpp grupa i to je to, skinite conversations vise xD

2 Likes

Zvuci top, dolazio bih i ja da radim vrv, posebno pon/uto nakon posla, event :smiley:

Ja samo zelim club mate, boze daj mi znak kupicu ga i sam… Slazem se i za kafe masinu, samo plz nikako nespresso kapsulice sranja.

1 Like

domaca, ali i francuska presa, aeropress, v60 su uvek opcije, rado bi demonstrirao kako se koriste :slight_smile:

1 Like