Dekonferencija v1.0

Decentrala organizuje svoju prvu konferenciju, 15. Septembra u KC Magacinu u Kraljevica Marka 4.

Dan pre, 14. Septembra cemo imati neformalno druzenje u DC Krovu.

Ulaz je slobodan i besplatan za sve, kao i svaki dogadjaj Decentrale, bez sponzora i bez naknada za putovanje i smestaj.

Organizovaćemo diskusije, predavanja, radionice i radne akcije u duhu Decentrale. Svaki od učesnika može sam da pozove ostale na diskusiju ili organizuje dogadjaj za vreme same konferencije.

Imacemo vise prostorija, pa ce moci paraleno vise razlicitih dogadjaja da se odrzavaju.

Ovaj dogadjaj takodje služi za upoznovanje novih ljudi, kao i platforma za organizovanje ostalih grupa koje žele da se horizontalno organizuju oko društveno korisnog cilja.

Ako je neko zainteresovan, moze unapred najaviti dogadjaj ovde na forumu u ovom threadu ili poslati mail na konferencija@dmz.rs.

Za vise informacija posetite link dmz.rs/konferencija.

5 Likes

Pozdrav,

Ne pratim XMPP, pa sam malo out of the loop. Da li ste planirali da na dmz.rs/konferencija do kraja ostane link ka wikiju?

Moj predlog bi bio da se napravi posebna stranica događaja (na kojoj bi svakako bilo ono što je sad na wikiju), ali koja bi pre svega imala detalje o događaju: vreme, mesto, call for papers, timetable… Rado bih implementirao tako nešto ako ste za.

Mislim da na taj način možemo privući više posetioca i predavača

3 Likes

To bi bilo super. Verovatno bi ostalo tako, jer nisam planirao da imam vremena da to sredim, ali ako stignes, to i ja mislim da bi bilo bolje.

Ljudi evo neke inicijalne verzije: Deconference PS. Uradiću i tamnu temu.

Potrebna mi je vaša pomoć da dopunim tekst. Možete otvoriti PR-ove na dekonferencija grani.

1 Like

Tekst zvuci super iskreno. Mozda cu posaljem samo PR za razlog okupljanja zajednice, da neko ne pomisli na kriptovalute. Nesto kao “technological equality and sharing of knowledge”.

Ja mogu da prevedem na srpski kada zavrsite izmene, a mogu i naredne izmene da prevodim.

Predlazem da napravimo anketu i okacimo je negde u avgustu da bi znali brojno stanje ljudi i zbog majici i stavio bih u anketu polje da za pitanje ili komentar, pa kada se skupe prijave moze da se napravi neki F.A.Q. jer se pitanja verovatno ponavljaju.

Samo ne znam da li je bolje da okacimo anketu kasnije u avgustu ili vec sada ?

1 Like

Tenks. Vidim da sam pravio neke glupe greske, ali bio sam preumoran kad sam pisao.

Za sad mi je bitno da se doda sve šta mislite da je potrebno, pa ću kasnije da prekontrolišem sve.

Napravio sam ovu anketu kao test CryptPad sta mislite ?

Bilo bi dobro što pre da znamo okviran broj ljudi koji dolazi. Za majce mislim da nije realno da garantujemo da možemo svima da damo, ali eto možemo da znamo distribuciju veličina

Iskreno, ne sviđa mi se ovaj servis za ankete. Učitavanje mi je stalo na build interface koraku. Mislim da je realno da napravimo najobičniju HTML formu koja će sa malom Pajton skriptom da popunjava CSV.

1 Like

sacu da zbudzim neku, samo ne csv pls, da stave zarez u komentar pa da pukne parser xD

Upravu si :smiley: . Mada svaki format ce imati isti problem, pa je najbolje koristiti neku biblioteku koja ce uraditi escape specijalnih karaktera

Evo odradio sam ovo na brzinu svitvojimilioni/deconforma: Forma za prijavu na dekonferenciju - deconforma - Gitea: Decentrala

Pokrece se sa:

python3 -m venv venv
source venv/bin/activate
pip3 install -r requirements.py
python3 db_bootstrap.py
python3 run.py

Koristi sqlite za bazu i sqlalchem za orm, tako da taj sqlalchemy sve “escape-uje” ili sta vec uradi.

Stavio sam neki classless css kao placeholder, to treba doraditi. I za tekst sam onaj stavio sto je bio na cryptpadu.

Ako se oda na /results prikaze tabelu sa rezultatima, to je vidljivo svima. MIslim da je bolje da ostane vidljivo svima.

2 Likes

Evo novi plakat sa novim linkom ka novoj stranici

4 Likes