Decentrala Sastanak

Sledeci sastanak u vezi planiranja i diskutovanja oko organizacije vam odgovara da bude:

    • Petak 14. Oktobar
    • Subota 15. Oktobar
    • Nedelja 16. Oktobar
    • Ponedeljak 17. Oktobar
    • Utorak 18. Oktobar
    • Sreda 19. Oktobar
    • Cetvrtak 20. Oktobar

0 voters

Ako imate jos predloga slobodno napisite ispod ili na XMPP grupi.

Ako vam odgovara radim danima, onda cemo nesto uvece zato sto vecina ljudi radi.

Do sada za lokaciju imamo predlog samo za Strogi Centar na Dorcolu.

Sastanak u ponedeljak 17. Oktobar u Strogom Centru (Gospodar-Jevremova 43, Beograd) u 19 casova. Slobodno dodjite ranije da se druzimo malo, ako ste u blizini.

2 Likes

Bas sam pogledao na Google mappi na toj adressi stoji jedna rusevina od kuce, neznam jel su slike jos aktuelne
jel je tu jos ta kuca ili sta gde ?
:smiley:

jel ce biti online takodje? za nas koji ne meremo stici…

Ne bih rekao, jer se nalazimo u Strogom Centru, to je kafic pa se nece nista cuti osim uzivo zbog buke.

Na danasnjem sastanku (17.10.2022.) izglasana je prva verzija statut koja odmah stupa na snagu.

Sledeci sastanak ce se planira za sledecu nedelju. Molimo glasajte za termin koji vam najvise odgovara.

  • Ponedeljak 24.10.2022
  • Utorak 25.10.2022
  • Sreda 26.10.2022
  • Cetvrtak 27.10.2022
  • Petak 28.10.2022
  • Subota 29.10.2022
  • Nedelja 30.10.2022

0 voters

Ako vam odgovara neki drugi termin slobodno napisite.
Ako imate ideje za mesto,vreme i teme za sledeci sastanak, slobodno napisite.

Za sad jedino kao mesto imam predlog za istu lokaciju (Strogi Centar, Gospodar-Jevremova 43, Beograd)

Vidim da je utorak dobio najvise glasova, ja ne stizem pre 18:45 u Strogi Centar pa onda da pocne isto u 19h kao prosli put ako nema niko nista protiv.

1 Like

Vazi, stavicu kao Subject u xmpp grupu sad

25tog u utorak opet skupljanje ?

Moze, dogovoreno.
Okaci samo teme za sledeci sastanak ako imas.
Ja bih rekao i da clanovi ponesu uredjaje laptop/telefon pa da namestimo kome treba ili mu ne radi XMPP klijenta.

1 Like

Moze.

Neke od tema za sledeci sastanak koje sam ja sakupio su:

  • Cilj Decentrale, sta Decentrala jeste i sta nije

  • Prihvatanje donacija od organizcija/kompanija sa kojima ne zelimo saradnju

  • Apoliticnost Decentrale

  • Odgovornosti (zasnovane na dobroboljnoj i ravnopravnoj bazi)

  • Ponude za deljenje/ustupanje prostora od strane kompanija

  • Trenutne finansije i oblici donacija (bitcoin i dellenje kljuceva)

1 Like

Predlazem sledece tacke za buduci sastanak:

  • Organizovanje radnih grupa (sistem administratori, predavaci, propaganda) u kojima pojedinac moze da bude u vise njih odjednom i da radne grupe mogu da organizuju svoje sastanke vezane za njihovu delatnost. Definisati nacin kreiranja radnih grupa i nacin njihovog funkcionisanja u statutu, pa da mozemo da pocnemo da pricamo o nekim konkretnim akcijama.
  • Definisati u statutu nacin sazivanja sastanka, fiksni period ili nacin glasanja za datum ili nesto trece.
  • Definisati dva razlicita gralaska tela, jedno za pravila i odluke povodom fizickog okupljanja decentrale i druge za pravila i odluke vezane za online servise i aktivnosti
  • Zameniti i dopuniti svo pominjanje kolektiva i clanstva u statutu sa recima “glasacko telo” da ne bi bilo zabune
1 Like

Kad vam odgovara da bude sledeci sastanak?

    • Ponedeljak 7. Novembar
    • Utorak 8. Novembar
    • Sreda 9. Novembar
    • Cetvrtak 10. Novembar
    • Petak 11. Novembar
    • Subota 12. Novembar
    • Nedelja 13. Novembar

0 voters

Predlazem opet strogi centar u 19h ako nema drugih predloga.

1 Like

Slazem se.
Mozemo da sledeci sastanak posvetimo kriptovaluti tj. deljenom novcaniku i prakticnom delu oko toga.

Bilo je jos diskusije da li finansije i donacije trbaju biti transparentne ili ne (i u kojoj meri).

Teme o kojima nismo stigli pricati sa predhodnog su:

  • Apoliticnost Decentrale

  • Odgovornosti (zasnovane na dobroboljnoj i ravnopravnoj bazi)

  • Ponude za deljenje/ustupanje prostora od strane kompanija

  • Ponude za deljenje/ustupanje prostora od strane kompanija

Ja ne bih posvecivao ceo sastanak kriptovaluti jer mi ne deluje toliko hitno, tek smo poceli. Mislim da je dosta bitnije pricati o radnim grupama, da bi stvarno krenuli nesto da radimo. I takodje prica o finansijama nije kompletna bez price o tome u kom su odnosu radne grupe prema finansijama, tako da prvo moramo radne grupe da definisemo pa onda to oko donacija i finansija.

Da, slazem se. Mislim da treba da odvojimo okupljanja oko glasanja i oko konkretnih stvari. Mozemo na sledecem sastanku to da odlucimo, da ne moramo ubuduce da zauzimamo vreme kada se glasa da radimo te tehnicke stvari.

1 Like

Sledeci sastanak je 10. Novembra (cetvrtak) u 19h u Strogom centru (Gospodar-Jevremova 43, Beograd)

2 Likes
  • Sledeci sastanak
  • Ponedeljak (21.11.2022.)
  • Utorak (22.11.2022.)
  • Sreda (23.11.2022.)
  • Cetvrtak (24.11.2022.)
  • Petak (25.11.2022.)
  • 18h
  • 19h
  • 20h

0 voters

Predlozi za tacke:

  • definisanje zvanicnog kanala komunikacije
  • ubacivanje pravila o tome da nema diskriminacije po nacionalnom, polnom, verskom itd. osnovu
  • deo iz stata trenutno koji kaze
    • Samo clanovi koji su fizicki prisutni imaju pravo glasa.mi nema smisla, jer to znaci da mozemo da imamo nekoga i online ili ne ? ako imamo onda mi je glupo da i ta osoba nema pravo glasa kao i ostali. to bih preformulisao u “sastanci se odrzavaju samo uzivo”

i ove koje su ostale do sada neresene/nismo pricali o njima

2 Likes

Ee da i jos jedna stvar, prosli put je u strogom centru postalo preglasno pa se nismo mogli cuti bas lepo.
Predlazem kao novu lokaciju sastanka Ljubicicu(blizu je strogog centra jako), Gospodar Jovanova 33, pozvoni se na interfon pa se spusti niz stepenice.

2 Likes